Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ez lehet a bizalom jele?

Ez lehet a bizalom jele?

Figyelt kérdés

Hú,hát nem is tudom,kb 2-3 hónapja van 2 hullámos papagájom. Nem igazán akarnak szelídülni. Este amikor kiröpködték magukat ha olyanjuk van eszik a kezemből a fürtös kölest,és néhányszor sikerült már óvatosan megsimogatnom őket. De azért látszik hogy még félnek/óvakodnak tőlem.

Amikor ki vannak engedve a szobámba viszont elmernek röpködni a fejem fölött,szinte hozzámérnek.Főleg a fiú. Ha így mernek a fejem mellett röpködni akkor valamennyire kezdenek megbízni bennem?Olyan jó lenne ha megszelídülnének,de persze enélkül is imádom őket. :)


2013. ápr. 22. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó úton haladsz mindenképpen, de ne add fel! Nem könnyű és nem is gyors dolog megszelidíteni őket, de menni fog, az alapján a viselkedés alapján, amit leírtál!
2013. ápr. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Remélem igazad van. :) Néha elszontyolodok amikor arra gondolok,hogy másnak 1 nap vagy 1 hét alatt sikerül. De azért kitartó vagyok.
2013. ápr. 22. 16:00
 3/6 anonim ***** válasza:
nyugi. :) Én szinte mindennap veszekedek a szüleimmel a madaraim miatt, mert hogy inkább tanulj, stb..De én sem adom fel.Fél éve csinálom, és csak egy picit engedik magukat simogatni, mindent esznek a kezemből, és mikor kiengedtem őket repülni rámásztak az ujjamra :))
2013. ápr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem is állt már a fiú az ujjamra de kicsit megint ,,elvadultak",ugyanis kevesebb időm van foglalkozni velük(elkezdtem keményen sportolni).
2013. ápr. 23. 21:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha párban tartod soha nem lesznek igazán szelíd kézhez szokott madaraid, ezt fogadd el. Ha van fajtársa, inkább az ő társaságát keresi. ha egyedül tartod, akkor tekint a fajtársának, és mélyebb kötődés ekkor alakul ki. Tehát, ha olyan álmokat babusgatsz, hogy a madarakkal öribarik lesztek és imádjátok egymást egy madarat tarts, ha már most tudod, hogy nem mindig lesz rá időd, akkor párban, de így nem is lesznek atom szelídek...
2013. ápr. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem lesznek sosem gazdira szorulva,nekem annyi elég lenne ha az ujjamra tudnám állítani őket és néha megsimogatni. :)

Papagájt egyedül tartani pedig szerintem kegyetlenség,soha nem tennék ilyet.Egyszerűen nem bírnám nézni,hogy egyedül van.

2013. ápr. 24. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!