Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kézre állás? Nektek hogy...

Kézre állás? Nektek hogy sikerült?

Figyelt kérdés
A hullámosomat már egy ideje szelídítem.Eddig eszik kézből, mikor énekelek mondja velem a magáét :D de nem tudom ráállítani az ujjamra.Mennyit,és hogy kell vele gyakorolni?Hogy nyerhetném el jobban a bizalmát? Saját sztorira vagyok kíváncsi.

2013. márc. 3. 16:12
 1/8 Emyke031 ***** válasza:
100%
Én anno finoman mindig picit megsimogattam a begyét, pociját, aztán fokozatosan (napok alatt), mindig egyre jobban nyomtam felé finoman a behajlított ujjam- mintha egy pici rúd lenne. Persze nem lököd le a rúdról! :D Egy idő után rá fog lépni, ha mázlid van, elsőre is. Az elején, ha rááll mindig lassan mozgasd vele az ujjad, hogy ne ijedjen meg. :)
2013. márc. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy etettem kézből, magamhoz szoktattam, hogy bízzon bennem, majd bent hagytam a kalitkában a kezem. Amikor vakarózott, aláraktam az ujjam. Először meglepődött, de fokozatosan megszokta, egy hét után már magától rámászott teljesen a kezemre. :)
2013. márc. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kipróbálom.Köszönöm :)
2013. márc. 4. 15:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Uncsitesóm papagájai nagyon kezesek VOLTAK,ésmég az egyik fütyülni is tudott.néha egy kicsit elengedte a lakásban,de ez nem tudom hogy lényeges e.Ha egy kicsit lejjebb teszed ,rakod,emeled a karod ő ösztönösen feljebb mászik.
2013. márc. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tedd oda az ujjad szorosan a lábujjai elé(egy kicsit magasabbra),és majd rá fog mászni.
2013. márc. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én azt hittem a tesiórai kézreállásról beszélsz. :D Na az sehogyse megy xD
2013. márc. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Még tökéletesen nekünk se megy, de úgy látom, jó úton haladunk. Kézből tudom mindig etetni, és simogatni is, a fejét, nyakát, hátát is, de a kezemre magáról nem megy át. Én úgy próbálkozok már egy ideje, hogy kicsit etetem, kicsit simogatom, aztán a rúdhoz teszem az ujjam, a lába alá, és lassan megcsavarom és emelem felfelé. A nagy lábujjai alapból az ujjamnál vannak már, amikor emelem az ujjam, akkor pedig az egész lábával rajta lesz. Egy kicsit próbálok a nagy lábujjai alá nyúlni, és úgy emelem. Te hogy haladsz? Mennyi ideje van meg a madárkád?
2013. márc. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben ki fogom mindenféleképp próbálni.Amúgy jól haladunk,csak az a baj hogy a madár már 2 éves,de ettől még tanítható :)
2013. márc. 7. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!