Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Elegendő a nimfapapagájoknak...

Elegendő a nimfapapagájoknak az emésztéshez a madárhomok?

Figyelt kérdés
A kereskedésben az eladó azt mondta, hogy elegendő a madárhomok, de több helyen láttam és mondta is egy ismerősöm, hogy ő inkább kavicsot ad nekik. Elég a zúzógyomrának a homok?
2009. okt. 2. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Amit én adok nekik, az a következő, és ezzel egészségesek:

- a kalitka alján homok vagy kavicsos homok van (mikor mit kapok)

- magkeverék

- ezen felül + napraforgómag

- gyümölcs (mikor mi, alma, banán a leggyakoribb)

- faág vagy hasonló, rágcsálni csőrkoptatásra

- szépia

2009. okt. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Az enyémeknek szépia van, vastag faágon ülnek, így kopik a körmük és rágcsálhatják is, magkeverék, madárhomok szintén van. Igaz kicsit sok a magkeverékben a szotyi, de a többségét kiszedem. Legközelebb már én fogom nekik keverni, hogy kevesebb legyen benne a szotyi, mert úgy tudom, ha sok van benne az nem egészséges. A zöldségekkel és gyümölcsökkel úgy vagyok, hogy amíg a kislány egyedül volt megette a répát, a pici darabokra tört főtt tojást, és az almát megsem kóstolta. Mióta a kisfiú itt van a répához hozzá sem nyúl. A tyúkhúr az nagyon bejön nekik. Még majd próbálkozok, hogy mit fogadnak el.

Ja és napi 5-6 órát kinnt vannak és repülnek. Remélem így jó lesz nekik.

2009. okt. 3. 10:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem több évig költöttek a nimfák mindenféle homok és kavics nélkül.

Csak csőrkoptatónak volt bent szépiacsont és ennyi.


A kicsik nevelésekor kaptak naponta lágyeleséget és szépen fejlődtek minden hiány nélkül.

2009. okt. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
pedig homok az kell!!
2009. okt. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, de nem alapfeltétel!


Én még ma sem adok homokot a papagájoknak! Még mindig elégnek tartom a csőrkoptatót!

2009. okt. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A hullámosaimnak régen nem volt, egészségesek is voltak. Csak költözéskor a nagymamámnál hagytuk egy időre őket, ő meg elajándékozta a rokon gyerekeknek mert sokat csiripeltek. :( Mai napig nem bocsájtottam meg neki.
2009. okt. 7. 08:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!