Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kacagógerlék? Aki tart gerléke...

Kacagógerlék? Aki tart gerléket, azok segítsenek, FONTOS! (többi lent)

Figyelt kérdés
Tehát az van, hogy van 2 gerle párom(több is van, csak ezekkel van "gubanc"), akikkel nem igazán stimmel minden az Én elméletem szerint. Mert ha úgy van, ahogy Én gondolom, akkor két hím van egy párban, és két tojó másik egy párban. Mert akik egy párban vannak hímek, azok közül mind a kettőt láttam udvarolni egy másik gerlének. A másik párnál meg azért gondlom, hogy mind a kettő tojó, mert 4 tojás szokott lenni egy fészekben. És nem megy oda senki más se tojni. De normálisan együtt költenek, minden normális, csak szerintem a hím-hím, és tojó-tojó páros van. Ez mi lehet? Plusz a hím-hímnél is van tojás mindig, normálisan kettő. Halál komoly a kérdés, nem csak vicc! Ja, és összetéveszteni se tudtam az udvarlókat, mert van rajtuk gyűrű, épp azért, hogy meg tudjam figyelni Őket, hogy melyik mit csinál, és akkor majd tudom, hogy melyik hím, melyik tojó. De eddig ezek a gerlék azok, akikkel nem tudok döntőre jutni. SEGÍTSETEK! FONTOS!

#tojás #galamb #hím #fészek #tojó #fészekalj #kacagógerlék #gerlék #tojópár
2013. júl. 12. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem a hím-hím párosod igazából hím-tojó, ha van tojás.( csak ők ketten vannak a ketrecben? ) az én tojóm is néha szokott udvarolni, elég ritka, de megeshet. A tojó-tojó párosod pedig biztos, ha 4 tojás szokott lenni. Remélem tudtam segíteni :)

2013. júl. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mindenki egy helyen van, nincsenek külön ketrecek. Viszont a hím-hímnél mind a kettő rendszeresen udvarol. Az egyik az viszont 1000%, hogy hím, mert Ő egyfolytában udvarol szinte, Ő zavarja el mindig a többi gerlét a fészküktől. Meg turbékol mindig, Ő az "alfa hím", ez szerintem biztosan hím. De a másik is nagyon sűrűn udvarol. Majd legközelebbi költésnél kipróbálom, hogy elrekesztem őket, és ha akkor is lesz tojás, akkor nem megy oda senki tojni, és az egyik tojó.
2013. júl. 17. 12:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor ez megmagyarázhatja, hogy miért udvarol.. el akarja zavarni óket, legalábbis az enyém azért csinálta és ő is szinte folyamatosan. Volt már olyan, hogy egyidőben 6tojás volt összesen?
2013. júl. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát mivel összesen van 13 gerlém, abból van egy öreg pár, azoknál sosincs semmi gubanc, mindig felnevelik a fiókákat, rajtuk kívül meg van ez a kettő, akiről szó volt. Egyszer volt, hogy mindenki egyszerre tojt, és akkor volt az öreg párnál 2, a tojó-tojónál 4, és ezeknél meg volt 2. A többi gerle meg nem ivarérett még, vagy nincs párja.
2013. júl. 18. 19:03
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor van 2 párod (az öregek és a hím-hímnek hitt,) és két párba állt tojód :-). Milyen színűek? :D
2013. júl. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az öreg párban a hím az narancs foltos (fehér alapon), a tojó meg vadas.

A tojó-tojónál egyik tojó vadas, másik narancssárga.

A másiknál meg mind a kettő narancssárga, de kicsit inkább mandarinos.

Rajtuk kívül van még 3 narancssárga, abból 2-ben vannak fehér foltok itt-ott, a másik csak sima narancs.

Van még egy narancs foltos, Ő még nem ivarérett, de már nem is kicsi fióka. Meg még egy vadas.:D Kihagytam 3-at:D De összesen van 14, ha minden igaz, a noteszban, amiben mindegyiknek a kikelését, meg hogy mikor volt tojás, gondosan felírom, 14-et számoltam. Tehát akkor hagytam ki gerlét, de a legtöbb narancs, vagy mandarinos. És biztos amiket kihagytam, azok is ilyenek:) Ja, és még most van kikelőben 3 tojás (a tojó tojóknál lenne 4, amott 2, de a tojóknál eltűnt 3 tojás, nem tudom hova:S Egy padláson vannak fent előtérrel, lehet az egerek ellopták, nem tudom), a 3 tojásból 2 biztos ki fog kelni, az egyikben nem látok senkit, meg repedt is kicsit. Tehát szaporodnak:D Majd adok el belőlük egyébként, mert túl sokan lesznek már:D

2013. júl. 22. 10:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne hagyatkozz arra hogy melyik udvarol mer a tojó is szokott ugyanúgy viselkedni mint a hím.na de mondok neked valamit!Én úgy szoktam megnézni mi a neme hogy a végbélnyílásuk alatt van két csont amit ki lehet tapogatni.ezek a csontok párhuzamosan vannak és amelyiknek legjobban szétál az a tojó amelyiknek pedig már majdnem összeér az a hím.
2013. aug. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És ez biztos módszer? Szóval biztos meg lehet különböztetni így őket?
2013. aug. 6. 16:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Persze csak nagyon oda kell figyelni hogy menyire áll szét a csont.az a tojó amelyiknek annyira áll szét a csont mint egy gerletojás.a szín meg a viselkedést meg felejtsd el nem megbízható.
2013. aug. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!