Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeretnék hullámos papagájt...

Szeretnék hullámos papagájt (1) és az baj lenne ha reggel 7-től délután 4-ig egyedül lenne?

Figyelt kérdés

közép iskolába megyek és szeretnék hullámos papagájt de nem tudom, hogy baj lenne ha egy "darabig" egyedül maradna.

Persze enni, inni kap csak hogy nem lesz neki unalmas addig ?


2013. júl. 20. 21:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ha 2 madár van mindegy milyen neműek csicseregni fognak egész nap. 2 hím se hangosabb mint 2 tojó vagy egy pár.

Tükröt azért nem szabad betenni mert azt hiszi róla, ahogy látja benne magát, hogy egy másik madár. Ha a párjának gondolja és etetni akarja begy gyulladást kaphat, és elméletileg agresszívebb lesz az emberekkel és a fajtársaival. De ezt énis csak olvastam nálam sose volt tükör nekik.

Enyém csak akkor van tükör előtt ha kivan engedve és valaki "beszéltetni akarja.(de nem hulli hanem nimfa) Ennyitől szerintem baja nem lesz, de én bentre nem tennék tükröt neki.

2013. júl. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én úgy vettem a madaram anno, hogy éppen hosszúszünet volt, így össze tudtunk szokni, megbarátkoztunk. Utána a következő szünet idejében kapta a barátját. Amikor egyedül volt, rengeteget foglalkoztam vele, nagyon jó barátok lettünk, de mégis amióta itt a társa, még sokkal boldogabb és engem is ugyanúgy szeret.

Ha zavar a madárcsicsergés akkor meg ne legyen madarad, hiszen ez velük jár, mi is beszélünk. Érettségire is tudtam tanulni mellettük, bár néha tényleg zavaróak tudtak lenni, ha magnós feladatot csináltam. Estére úgyis elfáradnak, ha lehúzod a redőnyt, akkor pedig nem keltenek fél 6kor.

2013. júl. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 gungasam ***** válasza:
0%
A hullámos papagáj nem "énekel", nekem(künk) volt 2. Egy rácsos gyermekágy volt beüvegezve kalitkának. Volt csengő is tükör is és keljfel jancsi, nagy vidámság,nem hülyült meg egy madár se.Ellenben sokat kell takarítani mert még a tükörképét is eteti és sokat hancúrozik...
2013. júl. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Pont ez a baj, hogy azt hiszi a párja van a tükörbe..magyaráz neki, eteti stb..neked se lenne jó ha egész életedet egy kalitkába zárva a tükörképeddel kéne leélned. Az, hogy lehet baja a madárnak nem azt jelenti, hogy biztosan lesz is.
2013. júl. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
0%
Többen írják,hogy 2 legyen.Nekem egy van,és jól érzi magát.Ha párban tartod őket,akkor veled nem fog foglalkozni,csak a párjával.Egyedül sokkal szelídebb,röpköd ide-oda a szobában,fejedre száll,csipegeti a bőrödet,st.,még a tányérra is oda száll ha eszel,és néz mint a hal.Az igaz,hogy párosan szép az élet még a madárnak is,de ha haverodnak akarod tudni,akkor egy legyen,mert akkor veled is fog játszani.Ha haza jövök,nyitódik az ajtó már csicsereg,oda jön.Egy kis foglalkozással aranyos madarat lehet belőle faragni. 3 éves az ennyimé,és ide-oda repül,és ha unatkozol is,ő nem hagy békén,mert játszani kell vele.Kis kora óta nyitott kalitkába van,így lett szoktatva.A döntés a tiéd.
2015. ápr. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ne hallgassatok az előttem íróra!


Igen, ha vagy annyira önző, hogy csak azért, hogy cuki, emberre fixált (nem szelíd, az egy másik fogalom) madárkád legyen, de nem sajnálod ezért semmibe venni az ő szociális igényeit, és nem bánod, hogy szellemileg-fizikailag tönkremegy a papagájod, akkor nyugodtan tartsd egyedül.


De a hobbiállattartásnak alapból nem abból kell(ene) állnia, hogy az állattartó csak a saját igényeit, elvárásait veszi figyelembe, az állat jóléte meg le van tojva, csak mert legyen így meg úgy szelíd, meg beszéljen varázsütésre, és legyen el foglalkozás nélkül, hanem ha már elhurcoltuk őket a természetes élőhelyükről, közegükből, társaiktól, akkor próbáljunk megtenni minden tőlünk telhetőt, hogy a lehető legkevesebbet kelljen szenvedniük a fogságban.

2015. dec. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!