Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy kismadarat találtam!...

Egy kismadarat találtam! Segítség mit csináljak? (atöbbilent)

Figyelt kérdés

na szóval.ma sétáltunk a barátommal az utcán,és megláttam egy kismadarat,nagyon megsajnáltam és haza is hoztam rögtön.

Egyik barátnőmtől kaptam egy madárkalitkát de nem vittem még neki vissza kölcsön adta de nem ez a lényeg hanem hogy abba beleraktam,tettem be neki egy kupakba vizet,meg mindenféle magvat...(ahogy elnéztem nem tud még repülni,kb 1 hónapos lehet de nem értek ehhez csak tipp) .. és ki vittem az udvarra erre a macska elkapta és beleharapott a szárnyába...szegény csak ül egyedül .. és nem csinál semmit..:S ül a sarokban és bámul kifele.adtam neki a kezemmel egy kis kenyeret,azt megette ... meg egy kis vizet nyomtam a szájába neki fecskendővel azt is megitta majd behoztam a szobámba és azóta nem mozog sokat csak tekint jobbra,ballra ... mit tegyek?:o

tartsam meg? vagy mi? IRJATOK LÉCCI



2013. aug. 2. 15:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem meg mindenképpen dicséretre méltó, hogy egy kis állatot akar megmenteni mindenképp.

Lehet, hogy nem sokat ér és nem is sok esélye van a kismadárnak, de a kérdező úgy látom mindenképpen segíteni akar. Ezt értékeljétek!

2013. aug. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

ez az

[link]

2013. aug. 2. 16:03
 13/21 anonim ***** válasza:
24%

házi veréb, mezei veréb táplálékai lehetnek:



vad növényi magvak, gabona magvak, bogyók, zsiradékban gazdag eledel, zabpehely, faggyú

2013. aug. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
88%
Szegény! Ne bántsátok, úristen! Még azért szőrja le valaki, mert segiteni szeretne csak még nem tudja, hogyan? Inkább hagyta volna ott? Egy veréb nem sokat ér? akkor te embert is úgy mentenél, hogy gazdag, sokat adózik, megmentem, szegény? Hagyjuk ott? Igen. sokan igy gondolkoznak. Szégyeld magad válaszoló! Igen. Vidd állatorvoshoz, lehet, ha jószivú még pénzt sem kér... Én nem kérnék. Ezzel dijaznám a segitő szándékot! Sok sikert és a kismadárnak kitartást!
2013. aug. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
13# Igen, de a fiókáit fehérjében gazdag rovarokkal eteti.
2013. aug. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
15%

A kép alapján, ez egy frissen kirepült veréb fióka. A legjobb, amit tehetsz vele, hogy vissza viszed pontosan ugyan oda, ahol találtad.


Ebben a korban szokták elhagyni a fészket és kicsit szétszélednek a fészek körül. A szülők továbbra is etetik őket. A fiókákat a hangjuk alapján találják meg a védelmet adó sűrű fűben, bokrokon.



És sajnos ez a kor az, amikor a jószándéku emberek hazaviszik az "árva" fiókákat. Ezzel sokkal többet ártva, mint segítve.


Én nem akarlak lecseszni, de ezzel tényleg csak ártottál. De még helyre hozhatod úgy, ha sötétedés előtt visszaviszed a megtalálás helyszínére.

2013. aug. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
# 14/16 Te se tudod mi kártékony tud lenni egy veréb.Nincs kerted,se háziállatod (tyúk,kacsa stb)amiknek enni kell adni.Nem dísznek írtam nem ér annyit hiába "cuki"...
2013. aug. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
2013. aug. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
68%

# 17/18 Nincs olyan, hogy kártékony madár!

A veréb költés idején épp annyi rovart megesz mint egy cinege, hiszen ő is azzal eteti a fiókáit!

Ha elhordják a haszonállataid takarmányát, akkor old meg hogy ne férjenek hozzá. Például hálóval fedett helyen etesd őket.

2013. aug. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

Van kártékony,aki azt állítja nincs annak se sok semmi tapasztalata.

Nálunk is a verebek elő szeretettel dézsmálják az állatok ételeit,búzát,kukoricadarát stb..még az ember ott van is lemernek szállni meg tömni a begyüket míg el nem zavarjuk őket,vagy az állatok! Többit meg se említem még mire képes.Nem hiába sok ember rühelli a verebeket.Városik nem tudhatják mire képesek.. Szóval létszíves aki nem tudja mi van az ne akarjon már okoskodni.

2013. aug. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!