Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudom könnyen megszelíd...

Hogyan tudom könnyen megszelídíteni a hullámos papagályt?

Figyelt kérdés
ha nem is könnyen hogyan mert ha beteszem a kezem a kalitkába akkor folyton repkednek. nagy nehezen tudom az 2.ikez megsimogatni ( a lányt ) és a fiu a legvadabb de miért

2013. aug. 30. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem 8 évig élt a papagájom, nagyon szelíd volt, de ő sem szerette ha sokáig simogatják. Nem az a fajta állat amelyik igényli, kifejezetten zavarja ha meg akarják simogatni.

Arról nem beszélve, hogy ha te egy ketrecben élnél ami a biztonságot jelenti, szerintem te is összetojnád magad ha egyszercsak benyúlna egy hatalmas kéz. Ez felejtsd el. Ezt minden ketrecben élő állat gyűlöli.

És nem vad, csak fél. Ha simogatni akarsz valamit akkor vegyél hörcsögöt, vagy tengerimalacot. Az jobban tűri. A madarak nem szeretik ha simogatják őket.

2013. aug. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem két hullámos papagáJom van. :) Vegyél nekik fürtös kölest, és mindenféle finomságokat. Először el kell érni, hogy ne féljenek a jelenlétedben. Ne csinálj hirtelen mozdulatokat, ülj a kalitka mellett és beszélj hozzájuk lágyan. Ha később elmész mellettük és nem ijednek meg, akkor jöhet a következő lépés. Nyisd ki a kalitkát és a kezed tedd a szélére. Idővel meg fogják szokni, hogy ez a kéz nem bántja őket, és akkor már kezedbe veheted a fürtös kölest és odanyújthatod nekik. Ha esznek a kezedből, akkor jól haladsz. :) Utána pedig jöhet a kézre ültetés.

Ha megtanultak a kezedre ülni, ami akár több hónap is lehet, utána engedd ki őket a szobádban repkedni.

Nálam az első 2 hét alatt kézhez szokott, utána ki is jöhetett. Ha itthon vagyok, nyitva van a kalitka, bármikor kijöhetnek rohangálni az asztalra vagy repkedni a szobában. Én szoktam fürdetni őket, a kezemből eszik a gyümölcsöt, zöldséget, kölest. Általában a térdemre ültetem őket és ők adnak puszit, beszélgetünk. Az egyik megtanult pár szót utánozni is. :) Sok-sok foglalkozás kell nekik, és a szeretet meghozza gyümölcsét.

2013. aug. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. köszi

2. nagyon köszi sokat segítettél küldesz képet a papagájaidról? és az jó lenne ha tennék be a ketrecbe egy tükröt?

2013. aug. 31. 11:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Tükröt semmiképp ne tegyél be neki!
2013. aug. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Miért ne tegyen be tükröt? :/
2014. aug. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A tükör összezavarja a madarakat, mert azt hiszik a saját maguk képére, hogy másik papagáj és így barátkozni szeretnének. Próbálnák etetni, kapcsolatba lépni, de egy tükörkép ezt nem tudja nekik nyújtani. Előfordulhat az is pl, hogy mag adása közben megfulladnak, mert a tükör nem veszi át tőlük. Felesleges, haszontalan holmi, akárcsak a csengős kütyük.
2014. aug. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!