Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagáj fajtát lehet...

Milyen papagáj fajtát lehet megtanítani beszélni?

Figyelt kérdés
2014. jan. 4. 16:12
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
mindenkinek ment a zöld kéz nagyon segítőkészek vagytok. sajnos max egyet tarthatnék és szerintem nem zavarna hogyha olyan sokat beszélne mert én is beszédes vagyok :)
2014. jan. 4. 22:54
 12/18 anonim ***** válasza:
81%
az egyik kommentelő téved.A lányt ugyanúgy meglehet tanítani beszélni mint a hímet. Csak sajnos igen lassan.a rozella papagájt én se nagyon tudom ajánlani.
2014. jan. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
73%

Nem lehet minden fajtából megtanítani a tojót beszélni...nimfánál csak a hímek beszélnek.

Láttam már nem egy olyat aki állította, hogy nimfa tojója van és beszél..aztán mutatott róla egy képet, amin egy hím volt..tehát mikor megvette azt mondta neki valami hatalmas szakértő, hogy tojó, aztán mégse az lett, a gazdi meg ugye megvolt győződve róla, hogy tojó, mert hogy ő annak vette.

2014. jan. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
73%

Nekem pl. az egyik hím hullámos papagájom tud beszélni, a másik viszont nem tanulta el tőle.


Amúgy érdekes, hogy sok válasz nagyon le lett pontozva, pedig teljesen korrektek.

2014. jan. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem mindet. Nekem volt egy hím hullámos papagájom, aki tudta mondani a nevét, és tudott köszönni.
2014. jan. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Szőgyéni László válasza:

Én tenyésztő vagyok, több fajta papagájjal is foglalkozom!

A tapasztalatom az, hogy kézzel neveltet lehet könnyebben megtaníytani. Jákó, ara, nimfa és hullámos. Nagyon lassú folyamat - soktürelem kell hozzá! Kézzel nevelni viszont egészen kicsi korától kell tanítani. HÍM legyen!!

Kitartás kell hozzá! sok sikert!

2014. jan. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
és ahhoz hogy megszokjon engem milyen idősen vegyem magamhoz? egyáltalán mikor lehet? azért mert minden oldalon más és más életkort írnak hozzá
2014. jan. 9. 14:27
 18/18 xeniah válasza:

Húgoméknak Amazon-papagájuk van, nőstény, és szuperül beszél (sajnos néha káromkodik is, amit az előző gazdájától tanult) meg utánozza a hangokat: gyereksírást is, munkagép hangját is, úgyhogy néha elég megkülönböztetni, hogy utánzat vagy valóság :) Ennél jobban a Jákó tud megtanulni beszélni, de az eléggé drága (az Amazon sem olcsó).

Van egy hullámos papagáj is a családban (hím), az is beszél (bár nem úgy, mint az amazon), szelíd és nagyon aranyos. A hullámos papagáj a legolcsóbb, és könnyű tartani, úgyhogy én azt ajánlom. Nimfapapagájunk is volt egyszer, de az nem tanult meg beszélni (pedig állítólag hím volt, de az is lehet, hogy rosszul tudták, akiktől kaptuk).

2014. jan. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!