Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa papagájaim letörtek,...

Nimfa papagájaim letörtek, szomorúak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyik fiú, másik lány, vitamint, kaját, innivalót kapnak. Játékuk van stb. Sajnos nem tudok velük naponta foglalkozni. Mindekettőt rossz körülmények közül vettem.
2009. dec. 26. 16:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha fogékonyak a jazz muzsikára akkor az beválhat, ha nem akkor esetleg sudoku.


retafdog

2009. dec. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Mindenféleképpen foglalkozni kell velük :S minden társas élőlény letört ha nemfoglalkoznak velük. hiába vannak ketten, ha még nincsenek összeszokva, vagy még nagyon új nekik a hely akkor ne csodálkozz ha ilyenek. feltétlen foglalkozni kell velük. aki nemtud foglalkozni egy állattal annak minek? most ezt nem sértésből mondtam,hanem csak hogy érsd, hogy ez csak a madárnak rossz.
2009. dec. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is volt egy rossz körülmények közül, kimentett nimfám, akiről azt mondták, hogy fiú, ezért vettem neki 1 lányt. Később kiderült, hogy ő is lány. Mindenképpen ellenőriztesd a madaraid nemét, mert ha egyneműek, soha nem fognak érdeklődni egymás iránt!

Egyébként, papagájokat a hirtelen helyváltozásis meg tudja viselni. Ha van rá lehetőséged, engedd ki őket néhány órára a kalitkából! Én is kiengedtem a depis nimfámat sokszor, olyan volt, mintha kicserélték volna.

2009. dec. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen én megértem, hogy foglalkozni kell velük, amikor tehetem szoktam is, nincsenek elhanyagolva stb. Kiengedni nem mertem őket, mert a lány, ha kalitkába nyúlok már nagyon fél, szerintem lehet valahol csúnyán fogták meg és vették kiakalitkából. Ma megpróbálom megint kiengedni őket.
2009. dec. 27. 11:06
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem tudtam kikönyörögni őket a kalitkából, se így se úgy, nyitva voltak az ajtók, amint kilógott a szárnyuk visszahúzták. Egy tükör elé betettem őket, nagyon elvannak. :D
2009. dec. 27. 12:00
 6/15 anonim ***** válasza:
Énekelj nekik!
2009. dec. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kezd fájni a fejem ettől a sok tudatlan embertől, akik ide írogatnak olyan dolgokat, amik nem is igazak, ezzel félrevezetve a kérdezőt!


Először is! Egy papagáj és bármelyik másik állat akkor szomorú, ha totál egyedül van és úgy nem foglalkoznak vele!!!

Ha van mellette egy fajtársa, akkor nem letört és szomorú! Nem kell vele foglalkozni sem, elég, ha enni és inni adsz nekik!


A játékokat vedd ki, mivel attól meghülyülnek! Nem szabad őket a pihenő időszakban vitaminnal tömni, mert többet árt, mint használ.


Látom még kezdő vagy ebben a témában. Ezért nem szeretném, ha félrevezetnének az okosnak látszó emberek!

2009. dec. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A harmadik vagyok, akinek adepis nimfája volt.

Abban egyetértek az utolsóval, hogy nem kell velük különösebben foglalkozni, de vitatnám, hogy bármilyen fajtársukkal jól érzik magukat. 2 különnemű sokkal jobban elvan, mint 2 egynemű. Néhány játék is kel nekik főleg tükör és hinta.

2009. dec. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok megint.

Még mielőtt valaki rámszól, hogy tanuljak meg helyesen írni, a kell szót, azért írtam egy l-lel, mert néha, kihagy a billentyűzetem.

2009. dec. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Játéknak jól jöhet egy hinta, de max ennyi. Nem kellenek több hülyeségek.


Főleg nem tükör, amitől meghülyül a madár.


És azért írtam azt, hogy a fajtársával jobban érzi magát, mert jobb, mint egyedül lennie.


Csak ép nem kezdtem el részletezni, hogy hím legyen, vagy tojó, de egyébként a papagájok simán megvannak az ugyanolyan nemű fajtársaikkal is.


De egy madár akkor lesz letört, ha teljesen egyedül van és nem foglalkoznak vele.

2010. jan. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!