Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy madárfiókát mit...

Találtam egy madárfiókát mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

Tegnap találtam az út szélén.Kerestem a fészkét de nem volt meg,letettem a fára hátha az anyukája megtalálja,nem így lett ,nem engedték ,hogy felhozzam a házba mivel azthitték meglesz a fészke. Ma reggel lementem ugyanott volt ,csak nost gyengébb éhes,és kimerült egész nap csipogott ,ma már nem. Felhoztam és bánom is hogy tegnap nemtettem.Szóval kiderült hogy az emelet konvektorjába fészkélte be magát,szóval nagyot eshetett ,a lába is kicsit mintha fájna . Kiskosárban van jelenleg,egy anyaggal kibélelve egy kutyahordozoban,próbáltam itatni ivott is,viszont pépesre zúztam neki búzát és egyébb magokat de azt csak épphigy bekapta .szóval 1 falatnyi kb. Mit adhatnék neki? Nem szeretném hogy meghaljon.Nagyon nem esne jól,ha miattam lenne hogy meghal hisz én nem hoztam be hamarabb.

Szóval valaki tudna segiteni esetleg mit egyen?mit próbáljak vele tenni? Előre is köszönöm!!



2014. júl. 10. 12:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hol laksz?Nincs esetleg egy madárkórház a környéketeken vagy állatkert esetleg?Milyen fióka?
2014. júl. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Egerben lakom. Sajnos itt nincsenek ilyenek... Esetleg Pesten de az innen 2-3 óra.

Magam sem tudom olyasmi mint egy veréb. Barnás a csőre.:)

2014. júl. 10. 12:55
 3/14 anonim ***** válasza:

szia!


Rovarokkal, darabolt gilisztával, lisztkukaccal próbáld etetni!

2014. júl. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Főtt tojás sárgájával és nagyon pici csipesznyi nyers hússal, cs. májjal is lehet. Vizet iszik?
2014. júl. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
horgászboltban tudsz venni lisztkukacot vagy mit, vagy akár a kertben méheket is foghatsz úgy hogy rájuk lépsz, a méheket akár be is vizezheted azt mondják az nagyon jó, aztán akár méhet akár kukacot adsz neki csipesszel etetheted mint ahogy az anyamadár tenné, youtubon is találsz ilyen videókat hogy hogyan kell
2014. júl. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat! Akkor veszek lisztkukacot megpróbálom! Mindet! Vizet iszik!Fecskendővel adom neki! Csak szinte mindig alszik vagyis pihen...Neg elbújik szerintem fél. Remélem nemhal meg :c
2014. júl. 10. 13:10
 7/14 anonim válasza:
Mályi Madármentő Állomással vedd fel a kapcsolatot sürgősen!!! Ez a számuk: 06 30 689 2727. Nekem is segítettek. Nem mindegy hogy milyen madarat mivel, mekkora mennyiséggel, milyen gyakran etetsz, a fecskendőzéshez gyakorlat kell, ilyenkor még fejletlen a begye és az emésztése. Nem úgy eszik mint egy felnőtt madár. Próbáld meg, hátha sikerül. Ha mégsem, az nem a Te hibád, Te megtetted amit lehetett, volt esélye. Hívd a madarasokat!!!
2014. júl. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja és úgy kétóránként etetni kell, szerintem éjjel is.
2014. júl. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Jólvan köszönöm szépen!

Szerintem repülni tanult,mert már azt ugyahogy tud.Csak szerintem vaja van a lábának.Vagy a szárnyának mert egyik oldalára dől.

2014. júl. 10. 13:40
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Az MME-vel beszélj, ők tudnak segíteni. Addig is adj neki olyan eleségeket, amilyeneket az előzők írtak!!!
2014. júl. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!