Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SOS! Mit csináljak egy árva...

SOS! Mit csináljak egy árva kisgalambbal?

Figyelt kérdés
Most találták és idehozták nekünk. Mit adjak neki enni, hogyan és hogyan itassam? Próbáltam főtt tojást és vízbe áztatott kekszet adni neki, de ott marad a torkában, nem nyeli le és még elkezdett tüsszögésszerű hangokat kiadni. Van már tolla, de még nincs meg az összes. Összességében hogy gondozzam? Kérlek segítsetek gyorsan!!

2014. júl. 13. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Kukacokkal próbáld, lárvákkal, férgekkel, bogarakkal..
2014. júl. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nincsenek és most nem tudok szerezni őket. Főtt tojás nem jó? Mennyi időközönként adjak neki és mennyit?
2014. júl. 13. 12:34
 3/11 anonim ***** válasza:

Dehogy jó a főtt tojás :D

Akkor próbálj meg neki..kukoricát, búzát, vagy egyéb magvakat adni.

2014. júl. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Biztos? Pedig a kispintyeimnek is azt kellett adni még anno.

Akkor mondjuk az a magkeverék amit ettek? Vagy van még az a fellógathatós füzér.

2014. júl. 13. 12:47
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól kiáztatott magvakat adj neki összepaszírozva. A felnőtt galambok is ilyen "begytejjel" etetik a kis galambokat. Amíg nem ázott ki eléggé, addig vizes búzadarával etetheted. Mehet neki kevés főt tojás is.
2014. júl. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Rendben, de attól félek, hogy megfullad tőle. Az előző kajáit sem akarta nagyon lenyelni, csak ottmaradt a torkában és ilyen tüsszentésszerű hangokat adott ki. Mit csináljak, hogy ez ne legyen?
2014. júl. 13. 12:55
 7/11 anonim ***** válasza:
Kicsit jobban vizezd fel.
2014. júl. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Emberek, túlélte az éjszakát, talán már megmarad!:)
2014. júl. 14. 09:18
 9/11 anonim ***** válasza:
Én többet is felneveltem már beáztatott kanárikeverékkel. De bele kellett tekerni egy konyharuhába, mert folyamatosan rázta magát, ez a kérés a fiókáknál, úgy nyisd a csőrét és kend bele a felpuhított magot. Aztán amikor már egyedül evett az enyém, mama megtanította repülni a konyhában. Nyisd a szárnyad és mutatta neki. Olyan szelíd lett, hogy a fejem búbján és a vállamon utazott, repült utánam az egész lakásban. Nagyon szelid madár volt.
2014. júl. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én ma találtam egy galambot, szegénykém megázott az esőben, nagyon gyenge, nem akar enni, biztos azért mert fél.

A lábaival nincs gond, megtud kapaszkodni, ahogy elnézem repülni is tud, azonban mivel megvan ázva, ezen a napon itthon tartjuk míg megszárad, adtunk neki magokat itthonról, mert régebben befogadtunk egy balkáni gerlét, neki is azt adtuk.Vizet is adtunk neki, inni se akar, ott gubbaszt szegényke, pedig rendes felnőtt galambnak tűnik...lehet, hogy még olyan fiatalka.

(ezt csak úgy leírtam, talán másnak hasznos lehet.)

2014. szept. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!