Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyi idő mire odagyűlnek a...

Mennyi idő mire odagyűlnek a madarak?

Figyelt kérdés
Kiraktam egy madáretetőt,kb olyan 2m-es magasságba egy kilógó ágra(macskák nem tudják megközelíteni).Magot raktam bele és kukorica darát..Mennyi idő mire láthatom,hogy a madarak benne csipegetnek?

2014. nov. 27. 14:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Falusi vagyok,a kertbe raktam ki
2014. nov. 27. 14:06
 2/11 anonim ***** válasza:
-amíg találnak másutt enni,addig nem igazán jönnek,de ha leesik a hó,akkor nálunk kilószám fogy naponta a szotyola,
2014. nov. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is van madáretetőnk,szintén felfüggesztve kb. 3-4éve,de eddig még egy kezemen meg tudom számolni hányszor láttam madarakat ott csipegetni.

Látni csak akkor ha figyeled,de mi kb 3 hetente cseréltük a faggyúgolyót és magokat szóval ebből látni hogy van forgalom.

De ha arra vagy kíváncsi,miféle madarak járnak oda,akkor nagyon csöndesnek és szemfülesnek kell lenned.(nekünk ablaktól nincs messze,és eddig cinkéket,rigókat,verebeket,gerléket,rozsdafarkúakat,illetve egy-két barázdabillegetőt is láttam)

2014. nov. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én már két hete kitettem, de jóval magasabbra, aznap már jöttek a cinkék, öten járnak rendszeresen, de van amikor nyolcan is, minden nap jönnek szotyizni és a cinkegolyóra, ma egy mátyásmadár volt a vendég. Olyan fura volt az a gyönyögyú nagy madár, a kis cingkegolyón. :-)
2014. nov. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tengelicek és zöldikék is szoktak jönni enni, de azok később, amikor már leesik a hó.
2014. nov. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Régebben volt kint nekünk is akkor én annyira nem vagyok otthon a madarakban, de cinegéket láttam,meg vagy 3-4 fajta gyönyörű madarakat.:) most kiraktam egyet a kertbe 1-et pedig a cseresznye fára ami az udvarunkon van.:) az ablakból is jól megfigyelhető remélem jönnek nagyon sokan.:)
2014. nov. 27. 14:34
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is egy hete raktam ki nekik eredetileg hörcsögkaját. Fogok venni rendes eleséget is, de most valami miatt ezt raktam oda nekik. 8-10 széncinege jár ide hozzám, reggelente főleg. 4 emeletes társasházban lakom, de itt az erdő az utca végén, így itt kiemelkedően sok az énekes madár. Cinkegolyót fogok venni, meg majd egy kevéske szalonna se lesz rossz. Ha teljesen új az etető akkor is egy hét alatt rátalálnak a madarak.
2014. nov. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az etetőre nem látunk rá, de a cinkegolyót azonnal meg szokták rohamozni, főleg a kék- és széncinkék, a verebek (bár azok nem tudnak rajta függeszkedni, de ott az ág és Isten látja lelküket, függeszkedni is nagyon megpróbálnak. de ha nem jön össze, alatta csipegetnek) és harkályok (azok elég hamar szétszedik szegény golyót, de a cinkéket is üldözik), no meg persze egy csomó más faj, pl. fenyőrigó, itt jó a felhozatal.

A héten sikerült begyűjteni Európa legkisebb madarát is (nem golyóval, azt még ki se tettük), sárgafejű királyka :) Tünemény, 8 centis volt a farka hegyéig mérve.

2014. nov. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ma már végre láttam pár maradat.:) A hátsó etetőnél ilyen szürkés volt az egyik.Ahogy csipegetett a fejénél ilyen fehér csíkos is volt...lehet veréb volt csak én láttam valami fehéret.:)
2014. nov. 28. 12:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha leesik a hó, majd nem győzöd etetni őket. Egy télen akár egy mázsa napraforgó is elfogy.
2014. nov. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!