Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy vehetem rá a szüleimet,...

Hogy vehetem rá a szüleimet, hogy lehessen egy vagy két hullámos papagájom?

Figyelt kérdés
A szobámat rövid idő alatt alkalmassá tudnám tenni egy nagyobb kalitka elhelyezésére, van rájuk elég szabadidőm is. Azonban kérdésem is lenne: Mennyire hangosak, lehet tőlük nyugodtan aludni, nem keltenek-e egész házban hallatszó zajt?

2015. jan. 29. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Nekem kettő van most, volt több is előtte. Hím és tojó párt alkotnak nálam. Meglepő de nem zajosak. Egyéniség függő mert korábban volt hangosabb madaram is. Amíg sötét van reggel, nem kezdenek csipogni, de azért lehet már 9 óra körül kicsit megszólalnak. Ez szerintem emberi idő már. Egész nap nem zajolnak, áh dehogy is. Van néha egy periódusuk mikor mennyire intenzívek, de elviselhető sőt még nekem tetszik és ha csicseregnek. Ritkán rikácsolnak is, de az valami problémát sejtet, vagy veszekednek, de ez gyorsan elmúlik. Ha nagyon zavarna akkor letakarhatod majd őket kicsit estefelé és akkor csendben maradnak. Én tudok aludni bármilyen zaj mellett is, ez is emberfüggő
2015. jan. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ, sok mindent megtudtam:)

És ment a zöld kéz!

2015. jan. 29. 19:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha lesz akkor mindenképp kettő legyen. Egyedül,fajtárs nélkül nem érzik jól magukat.


Amíg kinn világos nem lesz addig csöndben vannak. Amikor felkel a nap nekik akkor kezdődik a nap tehát elkezdenek mászkálni, csipogni,stb. De ha van redőny tehát napfelkelte után is sötét marad a szobában akkor lehet késleltetni az ébredésüket.

Nálam csak hímek vannak(a hímeknek többet jár a csőrük) de nem zavarnak. Igaz reggeltől estig állandó háttérzaj a csiporgásuk,udvarlásuk de általában nem túl hangosak. Mondjuk ez emberenként változhat. Hallgassatok meg élőben néhány hullámost ahogy egyszerre mondják a magukét és döntsétek el hangosak-e. Én szeretem a hangjukat, túl nagy csönd lenne nélkülük.

1 pár esetében kevesebb a hangoskodás mivel a hím udvarol sokat/többet de a tojó csak időnként szólal meg általában.


Miért nem engedik a szüleid? Mikkel érvelnek?

2015. jan. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, a tanácsokat. A szüleim közül anyukákat már sikerült meggyőznöm, valószínűleg ajándékba fogom kapni a madarakat, apukám némileg ellenkezik, de nem igazán hoz fel érveket, miért nem akarja. (Mondjuk ő úgy általában sem szereti az állatokat, de valószínűleg meg tudom győzni azzal, hogy nem kell találkoznia velük, mert egész nap max. A szobámban lesznek kiengedve, vagy kalitkában)
2015. jan. 30. 08:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak csatlakozni tudok az elsőhöz, a hullámos az egyik leghalkabb papagájfaj. Én is nagyon szeretem hallgatni a csivitelésük, vagy arra az apró zajra ébredni, hogy reggeliznek:) - én is egy légtérben alszom velük, és nincs semmi gond ezen a téren. Talán kétszer fordult elő, hogy éjjel megijedtek, akkor felkapcsoltam a villanyt, ellenőriztem, hogy nincs-e bajuk, vártam pár percet, amíg megnyugodtak, aztán aludtam tovább. (Amúgy áthallatszik a falakon a hangjuk, hacsak nincs komoly hangszigetelés, de tényleg kellemes a hangjuk:))

Ami problémát okozhat még a szüleidnek, az a kosz. Nagyobb kalitkában nemcsak jobban érzik magukat, de sokkal kevesebb koszt is csinálnak. Nekem 100*50*100-asban vannak, és a kalitka alsó 25 cm-es sávját körbevettem egy plexivel, az etetőtál a kalitka aljától pár cm-re van, így rengeteg kosz eleve a kalitkában marad. Emellett is max. 2 naponta fel kell söpörni körülöttük, ezért praktikus, ha a kalitka környékén nincs szőnyeg, hanem parketta van, és mindig van kéznél kisseprű és lapát:). A múltkor 1 napra áttettem a madaraimat egy kb. feleekkorába, ami a "pótkalitka" vészhelyzetekre (átrendeztem és nagytakarítottam a kalitkájukat), egy fél nap alatt akkor lett a kosz, mint máskor 2 nap alatt sem jön össze, nem is csoda, akárhányszor megmozdultak, repültek a magok, a tollak, minden:(((

Viszont érvelhetsz azzal is, hogy ha egyszer megszerezted a felszerelést, a fenntartásuk akkor sem kerül túl sokba, hogyha prémium eledellel és minden jóval:) látod el őket...

2015. jan. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!