Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Erdélyi kopasz nyakú tyúkoknál...

Erdélyi kopasz nyakú tyúkoknál a nyak kopaszsága hogyan öröklődik?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy ha az egyik szülő tollas nyakú a másik kopasz nyakú, akkor az utódok nyaka kopasz lesz, de lesz egy kis tollpamacs rajta. Engem az érdekelne hogy ha két ilyen tollpamacsos nyakú szülő van, akkor az utódok között lehet-e teljesen kopasz nyakú csibe?

2015. febr. 16. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Biosz óráról úgy emlékszem, hogy előfordulhat. Persze nem vagyok genetikai szakértő.
2015. febr. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy tollas nyakú? Pamacsos? Mert ha teljesen kopasz nyakú jószágot keresztezünk fedett nyakúval, akkor az utódok kopasz nyakúak lesznek (mivel a kopasz nyakúságért felelős gén domináns a fedett nyakúságért felelős felett), de elöl a nyakon lesz egy pamacs. Ha egy ilyen pamacsos jószágot keresztezünk egy teljesen kopasz nyakúval, akkor az utódok fele teljesen kopasz nyakú lesz, a fele pamacsos. Persze, ez csak a nagy számok törvénye alapján igaz, a gyakorlatban (ez utóbbi esetben), ha nem nagy mennyiségben keltetsz, lehet olyan is, hogy mind pamacsos vagy mind kopasz lesz.
2015. febr. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
nekem a kakasom kopasz nyakú a tyúkok pedig nem, és így is olyan állomány kelt ki hogy a fele kopasz nyakú, a többinek meg toll van a nyakán :)
2015. febr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!