Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyire viselhetné meg a...

Mennyire viselhetné meg a kapcsolatunk? (hullámos papagájok)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elnyertem egy tanulmányi ösztöndíjat külföldre, augusztus közepétől januárig lennék távol. Viszont van két hullámos papagájom, akikkel nagyon közeli, remek kapcsolatunk van. Az érdekelne, hogy vajon mennyire fogja megviselni őket a távollétem, mennyire romlik majd el a köztünk lévő kötelék? Ketten vannak, nagyon szeretik egymást, így nem lesznek magányosak, ráadásul anyukámat is szeretik, vele is jól ellesznek. Viszont azért csak én vagyok a gazdájuk, együtt játszunk, puszilkodunk, ha viszont elutazom, akkor csak skype-on tudom majd őket látni, beszélni hozzájuk. Ugye annyira nem fogja megviselni majd a lelküket?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. febr. 22. 08:22
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Észre sem veszik majd a hiányodat.
2015. febr. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Szerintem biztosan észreveszik, és hiányozni fogsz nekik, de ha anyukáddal is "jóba vannak" és foglalkozik is velük, nem fognak elszokni tőled sem. :)
2015. febr. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első: ez kicsit rosszindulatúra sikeredett. Nem értek veled egyet.


Második: köszönöm szépen, remélem, tényleg nem fogja őket annyira megviselni, nem élném túl, ha bajuk lenne. Hátha a hangom, meg a képem segít nekik. :)

2015. febr. 22. 09:22
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Hiába tartod rosszindulatúnak az elsőt, szerintem igaza van. Én is voltam külföldön fél évet, 2 macskám maradt az anyámmal, jól megvoltak, és miután hazajöttem, egyáltalán nem változott semmit a kapcsolatunk.
2015. febr. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
Semmi rosszindulat nem volt első válaszoló kommentjében, csak te képzeled bele. Ne keress emberi érzelmeket a papagájaidban, mert nincsenek! Nem fogsz nekik hiányozni! Nagyon jól ellesznek, ha megvan a kajájuk és vizük.
2015. febr. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom hogy az első válaszoló és a vele egyet értők tartanak-e egyáltalán papagájt illetve van-e olyan papagájuk aki kötődik hozzájuk, bízik bennük de a válaszok alapján nem hiszem.


A papagájok a legintelligensebb állatok közé tartoznak. És igenis képesek érzelmek kifejezésére. Tudnak szeretni, féltékenyek lenni, utálni,stb. még bosszút állni is tudnak.

A papagájok csapatállatok és fogságban a fajtárs(és a többi más fajú madár márha vannak) mellett a velük foglalkozó emberek is a csapat részét képezik. Ami azt jelenti hogy a velük jó kapcsolatot ápoló embert is figyelik és ha pl. elkezd enni akkor ők is elkezdenek enni a kalitkában mert ez náluk egy csapatos tevékenység és mint írtam a gazda is a csapat része. Persze a fajtárs mindig is előrébb lesz a sorban de az ember is fontos nekik ha jó köztük a kapcsolat.

Nem egy ember van akinek ha kimegy a papagájai látóteréből vissza kell szólnia hogy minden rendben nem veszett el mert a papagájai utána csipognak, hívják őt mert ő is a csapat tagja. Az én papagájaim is főleg az egyik nimfám szokott utánam csipogni egyet-egyet amikor kimegyek a szobából de az is gyakran előfordul hogy amikor kimegyek mindegyik elkezd hangosabban csipogni,ordítozni addig amíg vissza nem jövök. Ha kinn vannak és átmegyek a szembelévő szobába úgy hogy látnak gyakran utánam,rám repül az egyik és őt gyakran követi egy második-harmadik mert szeretnek főleg a hullámosok együtt maradni csapatban egymással is és a nimfákkal is. Ha épp ülök és pihenni akarnak a lábamra szoktak ülni a nimfák együtt akikhez csatlakozni szoktak a hullámosok mert pihenni is csapatosan szoktak.

Az életük része vagyok ugyanúgy ahogy ők is az én életem részei tehát ha nem vagyok hiányolnak.



Kérdező

Hiányolni fognak az biztos. Mivel ott vannak egymásnak és anyukád is ott lesz,foglalkozik velük átvészelik. Elfelejteni nem fognak de elszokHATnak tőled és a dolgaitoktól amiket együtt szoktatok csinálni. Az interneten való látás,beszélés neked sokat jelent de nekik nem biztos mert ugye úgy torzabb a hangod és a képernyőt se úgy látják mint az ember szóval nem biztos hogy felismernek. Amikor visszajössz lehet kell majd nekik egy kis idő mire visszaszoknak de nem hiszem hogy nagyobb problémát okozna az ideiglenes eltűnésed.

2015. febr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves hatos, gyönyörűen összefoglaltad mit is jelent az ember számára a papagájtartás, igazán tudtam azonosulni a leírtakkal. :) Igazából tényleg csak akkor derül ki, ha lezajlik a dolog, persze reménykedek a legjobbakban. :)
2015. febr. 23. 19:22
 8/9 anonim ***** válasza:
47%
Azzal a válaszadóval értek maximálisan egyet, aki azt írja, hogy igenis vannak érzelmei a papagájoknak (is). Sőt, nagyon intenzíven ki is tudják nyilvánítani és nagyon társas lények. Ha nem egyedül van a papagáj, akkor is csapat-tagnak tekinti az embert. Azért az ösztöndíjat feltétlenül fogadd el, de számíts rá, hogy majdnem elölről kell kezdened a szelidítésüket, ha hazaérkezel. Persze türelemmel, szeretettel gyorsan menni fog. Sok sikert!
2015. febr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nos megtörtént az ösztöndíjas külföldi utazásom, illetve haza is jöttem. Leírom a tapasztalataim, hátha valakinek még hasznos lesz.

Az első hónapban elég depressziósak voltak a madarak, plusz törődést igényeltek, viszont a skype egyáltalán nem jött be. Egy hónap után jobb lett a kedvük, hozzászoktak a hiányomhoz.

Amikor 5 hónap után ismét hazatértem nagyon megörültek nekem, mindkettő bújt, közeledett és az első hetekben feltűnően sokat csüngtek rajtam. Mára már megszokták, hogy itthon vagyok nekik, így már annyira nem vagyok érdekes. :D

2016. febr. 17. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!