Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Varjú tartás, tapasztalat?

Varjú tartás, tapasztalat?

Figyelt kérdés
18. szülinapomra egy varjút kértem a bácsikámtól, ő madarakkal foglalkozik, de inkább papagályokkal, szóval nem igazán tud ebben segíteni. Tudnátok írni tapasztalatokat, tanácsokat? (Nem kell a felesleges duma a védett madarakról, a szabadságról...stb)
2015. márc. 5. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A dolmányos varjú pl. nem védett, úgyhogy tőlem nem fogsz felesleges dumát kapni :D Tarthatsz persze vetésit is, csak nem tom, annak mi értelme van, ha egyszer lehet dolmányosat is. Nekem már volt szajkóm, és régi álmom egy csóka :d


Amúgy semmi extra, kéne neki egy röpde, és minél fiatalabb korától szoktasd kézhez, akkor vissza fog jönni, ha elengeded. Lehet etetni lisztkukaccal és konyhai maradékkal (de hússal csak ritkán). Amikor fiatal, minél többet foglalkozz vele.

2015. márc. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2015. márc. 5. 21:42
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy itt nézz szét:


[link]

2015. márc. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Csak ebben az évben eddig 6 madár ment rajtam keresztül, köztük csóka, vetési, szajkó is. Rengeteg sérült van, és elárvult fióka. Törvényellenes és kegyetlenség fészket rabolni.

Azt javaslom várd meg amíg megtalál egy ilyen szerencse.

A varjúfélék szétszedik a lakást. Pl.nem tudtam gyakorolni, folyamatosan leszedte a kottáimat(csóka).

Időigényesek, sokáig élnek, és nem lehet sarokba vágni őket. Nagyon okosak és ragaszkodóak.

Az utolsó mondatodból ítélve nem való neked ilyesmi.

2015. szept. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem tudom, te milyen minőségben tartottad őket és honnan voltak sérült madaraid, de a szarka, szajkó, dolm. varjú fészekből kiszedése és tartása egyáltalán nem illegális. És nem is kegyetlenség. Az a kegyetlenség, amikor egy vadász lelövi, de úgy, hogy még sokáig szenved a lövéstől, mielőtt meghal.
2015. szept. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

ma olyan nap van, hogy elmondom.

a tartás minőségéről: kb.80-90%-os a 2-3 éves túlélési arány nálam elengedés után (gyűrűzöm, figyelem). 2 tartósan sérültet madármenhelyre vittem (külföldi munka miatt), ahol 1-2 hónapon belül elpusztultak.

Lakott területeken találtam őket.

Arról, hogy mi legális:

"Nem védett fajok esetében (a varjúfélék között ilyen a szarka, a dolmányos varjú és a szajkó) sem tehetünk bármit az állatokkal. Az általános érvényű állatvédelmi rendelkezések mellett a nem védett, vadászható fajok esetében a tartáshoz, gyérítéshez a vadászati hatóság engedélye szükséges." Orbán Zoltán


A vadászok általában tudnak célozni, hacsak nem rosszindulatúak.

Nem Magyarországon élek,nem fognak megbírságolni, ha felnevelek és elengedek egy fészekből kiesett fiókát.

Egy madárnak a lakásban lenni nem élet.

Aki egy egészséges egyedet kiszed a fészekből, személyes véleményem szerint kegyetlen egoista barom.

2015. szept. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Arról, hogy mi legális:

"Nem védett fajok esetében (a varjúfélék között ilyen a szarka, a dolmányos varjú és a szajkó) sem tehetünk bármit az állatokkal. Az általános érvényű állatvédelmi rendelkezések mellett a nem védett, vadászható fajok esetében a tartáshoz, gyérítéshez a vadászati hatóság engedélye szükséges." Orbán Zoltán "



Hát ez érdekes. Mióta ez a törvény? Nekem olyan 7-8 éve volt szajkóm, és olyantól kaptam, aki már sokat felnevelt és madarakkal foglalkozott. Akkor semmi ilyesmit nem hallottam.



"Aki egy egészséges egyedet kiszed a fészekből, személyes véleményem szerint kegyetlen egoista barom."



Miért? Miért ne szedhetnék ki teszem azt, egy szarkát, ami amúgy is drasztikusan csökkenti a kisebb madarak állományát, és tarthatnám egy tágasabb kerti röpdében? Az én szajkómnak 5 köbméteres röpdéje volt. De sokan úgy tartják, hogy eleve kézhez szoktatva nevelik végig, és nem is kell bezárniuk, mert elengedve magától visszajön.

2015. szept. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

vitatkozhatnánk még oldalakon keresztül, de nincs értelme. ez felfogás kérdése.


15-20éves koromig én is így gondolkoztam, csak a magam szempontját vettem figyelembe.

szabad lények, teljesen másak mint mi, emlősök, elég csak a szemükbe nézni.

tisztelem őket, segítek rajtuk, ha tudok. de csak kedvtelésből, mert nekem milyen jó, hogy van egy madaram, már rég nem tartok.

vadmadaraknak nem élet az sem a röpdében, sem szobában. ha pedig el van engedve, ugyan úgy megeheti az énekesmadarak tojásait/fiókáit. arról senki nem beszél, mit csinálnak a mókusok, pelék, macskák,stb.

itt van a cikk

[link]

2015. okt. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!