Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért zárják az emberek a...

Miért zárják az emberek a madarakat egy max. Egy négyzetméteres börtönbe?

Figyelt kérdés
Szerintem állatkínzás, max. akkor elfogadható, ha a madár beteg és nem tud repülni, amúgy ha egészséges akkor a természetben a helye!
2015. júl. 13. 01:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Erdekes temat dobtal fel. En is kivancsi lennek mit szol ehhez az allatvedo egyesulet. Nekunk egy papagalyunk volt 1 evig, aztan elengedtem nem birtam tovabb nezni a bortonben.
2015. júl. 13. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ki a természetbe? Sajnos az sem megoldás, mert nincsenek hozzászokva a vadvilághoz, hogy egy másik kérdés egyik válaszát idézzem: "Ha kiengeded az utcára biztosan el

fog pusztulni. Nem talál élelmet, és a

kinti madarak sem fogadják be,

megtépik, megverik."

Azóta utánaolvasgattam és néhányan igen jól bánnak a madaraikkal és a leírtak alapján jó életük lehet azoknak a kis állatoknak, én sajnos általában a környezetemben azt tapasztaltam, hogy a madarok általáan csak díszként szolgálnak, nem foglalkoznak velük eleget a gazdáik. :/

2015. júl. 13. 06:13
 3/11 anonim ***** válasza:

Elengedte a papagájt XD...

Magyarul megölted ugyanis az éghajlatunkon nem marad életben... De még valószínűbb, hogy megette valami...

Amúgy valóban vannak emberek, akiknél a papagájtartás kimerül abban, hogy egy kalitkában nézegeti, de szerencsére a legtöbb papagálytartóra nem ez a jellemző... Főleg a nagytestű papagájtartókra... Én volt már, hogy kirándulni is vittem, mégcsak megkötözni sem kell olyan kötelék tud kialakulni ember és papagály közt, hogy eszébe sincs elmenni... Ha "el tudtad engedni" akkor eleve szar helye volt nálad... Ha jó körülményeket teremtettél volna neki, eszébe nem jut elmenni...

2015. júl. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Volt már pár kérdés ebben a témában, ott már leírták, hogy 1.az emberek fejében megmaradtak a "tradicionális" (értsd: kis kalitkában, röptetés nélkül/ülőrúdhoz láncolva, csonkolt, vagy vágott szárnnyal, magkeveréken és kekszen, véletlenül sem elegendő zöldséggel és gyümölccsel, egyéb egzotikus.és egyben nehezen beszerezhető, de a papagájok számára nélkülözhetetlen táplálékkiegészítés (pl. az afrikai pálmatermés) nélkül tartották a madarakat jellemzően egyedül, és nem párban, attól függetlenül, hogy a Föld egyik legszociálisabb élőlényeiről beszélünk)

2.És sajnos nem csak a laikus, madarat nem tartó szemlélődők körében éltek tovább ezek a tévhitek, hanem az igazi papagájtartók között is. Ezek az igen kínzó, és a papagájok életét egytől-egyig tönkretevő "tartási módok" sajnálatos és elég gyalázatos módon Magyarországon NEM számítanak állatkínzásnak(de más EU-s országokban már igen) így senki sem akadályozhatja meg azokat, akik ilyen módon tartanak papagájt.

Ez azért nagyon "gáz" mert sok papagájfaj rendelkezik egy 4-6 éves gyermek intelligenciájával, kommunikációs készségeivel. Persze akkor is elkeserítő lenne hogy így bánnak velük a "gazdáik" ha egy csiga értelmi szontján lévő állatokról beszélnénk, szenvedni mindenki tud.


Ettől függetlenül szerencsére egyre több a tájékozott madártartó, aki nem a saját, hanem madarai érdekeit nézi, ezért nem a párezer forintos madárnyomorgató kalitkát veszi meg nekik (mint amilyen ez: [link] hanem rendes röpdét éppíttet nekik, (pl: ilyet [link] vagy megveszi nekik a normális kalitkát: [link] ilyet,vagy ilyet: [link]


Itt már írtak ebben a témában:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__6751985-szer..


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__6628229-szer..

2015. júl. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, most látom, elég érthetetlenül fogalmaztam...


Lényegében arról akartam írni, hogy anno régebben az emerek tényleg rettenet szörnyű körülmények között tartották madaraikat. Ez volt a ma tartdicionáls madártartásként ismert dolog. És sajnos sok ember fejében ez mind a mai napig meg is maradt(lásd a fönt leírt dolgokat) de már elég sokan küzdenek az ellen, hogy az emberek fejéből kiírtsák az ilyen tévhiteket, mint mondjuk az általad említett"kis madárnak elég kis kalitka" elképzelést, aminek köze sincs a valósághoz.

2015. júl. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én egy tönkrement állatkereskedésből örököltem egy hibrid arapapagájt akkor lehetett 8éves körül, egész életében egy nagy kalitkában lakott, ami neki nagyon is kicsi volt, nem kellett soha senkinek, mivel vad volt. Mikor megörököltem elég depressziós vtam és már ő is a halálán volt... Akkorákat csípett a kezembe, hogy még ma is látszik egy két sebhely, aztán szépen lassan kigyógyítottuk egymást... Azóta se mukkan meg csak nagyritkán, mondjuk ennek kimondottan örülök, nagyokat játszunk, mintha egy kutya lenne, vannak macskáink és kutyáink is velük is nagyon jól kíjön. Kb 10éve van nálam.
2015. júl. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
Nem biztos hogy megdoglott miutan elengedtem, talan berepult valamelyik szomszed ablakan es orokbe fogadtak, remelem. De az is lehet hogy megette egy macska. Na mindegy, azota kiskutyank van, nagyon szereti a gyerek is allandoan jatszanak, a parkban kergetoznek, mindenhova magunkkal visszuk. A kutya igazi csaladtagnak szamit. A madar tenyleg csak egy elo disz volt a kalitkaban.
2015. júl. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"..sok papagájfaj rendelkezik egy 4-6 éves gyermek intelligenciájáva"

Ez igaz a disznókra is, mégis embertelen körülmények közt tartják, majd ölik le őket.. Ennyit az EU-s, vagy akármilyen állatvédelemről. Miért lenne a papagájjal kivételezés?

2015. júl. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"disznókra is, mégis embertelen körülmények közt tartják"

mivel disznók nehéz lenne őket emberi körülmények közt tartani... és ha meg is próbálnád, pillanatok alatt disznó ólat csinálnának belőle... így maradnak az embertelen körülmények :D

2015. júl. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A diszno kifejezetten disznolkodni szeret, ezen nem sokat segithetunk.
2015. júl. 29. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!