Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájok kicsalogatá...

Hullámos papagájok kicsalogatása a ketrecből - hogyan?

Figyelt kérdés

Nagyon sok éve vannak madaraim, most egy olyan pár van nálam, hogy a hím régen imádott kijönni, mindig kinn volt, bár szállni nem szeretett, de a szabadságot imádta. Most már majdnem 2 hónapja van fiatalka párja, aki rettenet hogy nem akar kijönni, pedig már megszokta a helyet, a hím így nem mozdul el mellőle.

Még ilyet nem értem. kb 1 hónap alatt ki kellett volna jönnie a csajszinak. De nem, látja, hogy nyitva a ketrec - eddig mindig bejött ez a módszer. Nyitott ketrecből szépen lassan csordogáltak kifelé, amikor akartak és vissza is találtak és meg volt oldva, 100%os szabadság. Ezek? Semmi. Kukkolnak benn, és még véletlenül sem hajlandóak kijönni. A fiú jönne de mivel a tojó nem jön, így marad ő is, sajnálom szegénykét. Amikor kivettem a fiúkát, azonnal rohant vissza.

Nem fél, mert már simogatni is lehet, egyre szelidebb, pacsizik, ő is visszasimogat, meg kézből eszik, tehát csak egy minimális félelem van benne, de ez a kijövetel ez most elég sokáig tart...

Van kinn ülőke, mutattam már nekik, amikor kinn voltak, együtt szálltak, és rám is szálltak, a helyükre is elnéztek, de nem. Csak a benti kalitka. Jó, ott is tudnak 1-2 szárnycsapást megtenni de az nem pótolja, tudom. Ha a csajszit veszem ki, a fiú megy utána, amint összetalálkoznak kinn azonnal szaladnak haza.

Nem vagyok mindig velük, de azért felügyelet van. De ezek tényleg nem akarnak kijönni. Ez a tojó ilyen?.... Vagy ennyire nehezen oldódik? Minden korábbi madaram max 2-3 hét után már kinn volt.

Tudtok segíteni?

Bocs a hosszú leírásért.



2015. szept. 24. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Valami finom falattal nem próbáltad még? Olyannal, amit nem kap mindennap, de szereti nagyon :) (szeretik)
2015. szept. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, csak azat elfelejtettem leírni. Csumiz a kedvenc. Kinn volt sokáig a kalit tejején, tudta látta, de bennről próbálta behúzni, ha csak úgy tudta elérni, már nem érdekelte. :(
2015. szept. 29. 15:49
 3/4 A kérdező kommentje:

Helyzet változatlan (már ha ez valakit érdekel)

A héten egyszer jött ki a lány: kiszállt (a másik után), erre kapásból a szekrény mögött landolt, nem tudja irányítani a repülését (nem csoda mivel sosem repül szegényke) és 2-3 órát kuksolt benn mire megtaláltam. Szerintem még jobban elment a kedve a kirepüléstől...

2015. okt. 24. 10:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudsz esetleg szakembert hívni? Tenyésztőt vagy ilyesmi? (mint kutyánál kutyaoktatót:D) Lehet hogy ő tudna segíteni. Vagy telefonon segítséget kérni esetleg, valahonnan.
2015. okt. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!