Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Madarakat meddig lehet etetni?

Madarakat meddig lehet etetni?

Figyelt kérdés
2 ève etetem a kerti madarakat...nyáron is..most azt hallottam,hogy tilos mert nagy kárt okozok vele mert a madarak maggal etetik a fiokákat ès az árt nekik...Bent Budapesten lakom...nincs nagy zöld terület csak kis kertek..a madarak:cinke,zöldike,tengelice,csicsörke,verèb..no meg 3kacago gerle:)
2016. máj. 26. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Valóban nem teszel jót, ha ilyen időjárási feltételek mellett és ebben az évszakban is eteted őket. Fiókanevelés során a magevő madarak is sok rovartáplálékot visznek a fiókáknak, mert abban van a gyorsan emészthető fehérje.
2016. máj. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen..ezt gondoltam,de olvastam olyan cikket hogy a városban nehezebben találnak èlelmet,ès ösztönösen èrzik mit adjanak a fiokáknak
2016. máj. 26. 20:37
 3/3 anonim ***** válasza:

"Magyarország természeti környezetének, biológiai sokféleségének jelenlegi állapota nem igényli (és azért dolgozunk, hogy ez a jövőben is így maradjon) az egész éves etetést, áprilistól-októberig másként lehet és kell segíteni a madarakat."

Itt olvashatsz tovább a madáretetésről: [link]

2016. szept. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!