Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy kismadarat az...

Találtam egy kismadarat az udvaron. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A hangyák majdnem megették úgy szedtem össze, nem hagyhattam meghalni. Kerestem fészket a fán de nem találtam semmit.. Mit csináljak? Meghalni nem hagyom. Egy másik fészekből kilöknék ha abba tenném? Vagy gondozná az idegen madár? Valaki segítsen.

2016. jún. 4. 20:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az idegen fészekből kilökik, persze lehetnek kivételek, de azok ritkák.

Azt tanácsolom próbáld meg felnevelni. Minden énekes és magevő rovarokat (is) hord a fiókáknak a fehérje miatt. Liszkukac, vitaminos vízbe áztatva, kálciumporba mártva, vagy ha nincs, addig mehet apróra vágott csirkehús. Kb.a csőr felének a mérete kell a falat. Az itatással vigyázni,megfulladhat,csak cseppenként, hogy benyalogassa, piepettával. Azt is jó lenne tudni, hogy milyen fióka. Mindenképpen legalább testhőmérsékletű meleg kell neki. Ha kihül, vége, holnapig sem tudom hogy marad meg

A fészekből kiesésnek általában oka van, lehet betegség, fejlődési rendellenesség, de kakukk miatt is, szóval nem tudom.

Melegíteni és legalább óránként etetni. Hamar legyengül kaja nélkül, annyira, hogy utána már hiába kap, nem tudja feldolgozni a szervezete.

Sok sikert!

2016. jún. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!