Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kezdek besokallni a feketerigó...

Kezdek besokallni a feketerigótól, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tegnal előtt a tollasodó, de röpképtelen fiókák kamikaze ugrásban törtek ki a fészekből. Az egyik kutya meg összeszedte. Hülyére cibálással elértem,hogy kiköpje,de csak az élte túl amit másodjára tömt a képébe. Visszaraktam, kiugrott. Szülők pánikoltak. Sokadik probálkozásra bent maradt.


Tegnap reggel mielőtt ajtót nyitottam vna a kutyáknak kimentem és látom hogy az idióta a földön a fészek alatt kuporodik. Visszarakom, pánik, ugrás, estében elkap, vissza rak, megint ugrik, nem kapom el, puff, vissza rak. Majd kb 4.-érje bent marad. Ma reggel ugyan ez a nóta. Derekamra kotott torolkozőt gyorsan lerántottam es azzal sikerult felfognom egy ugrási kisérletét. Nagy nehezen helyén maradt.



A kerdes: Ha sérult, a rigó muter kivágja a fészekből?

Ha nem, mi a tökömért ugrik,ha nem tud repülni? A tollazata kb 60%-os.



Csipás szemekkel minden reggel eljátszani, a ricsaj, a pánik, sok ez a lelki világomnak.


A fészek 2m magasan a féltető szélén a lilaakácosban van.


2016. júl. 2. 08:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Hát valószínű.Meg akkor is ha érzi rajta a szagodat.Nem tudom hogy mér ilyen hülyék.Hagyd a francba ezeket
2016. júl. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit tenni, nem állhatsz éjjel nappal a fészek alatt.
2016. júl. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2. voltam. Most jutott eszembe, hogy régen nálunk is volt hasonló eset, a macska üldözte ki őket folyton a fészekből.

Felhívtam a helyi madármentőket, azt mondták, hogy ha kirepültek már hagyjam, bokrokon húzták meg magukat, és a szülők onnantól oda jártak etetni őket.

2016. júl. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi


#1 ha hagyom, akkor akár a kutya szájába is rakhatnám, mert ugy is ő lesz az első, aki megtalálja a fiókát.


#2 Kertes házrol van szó. A kert egy ilyen eshetőséghez elég kopár. 2 méterre van egy kb 2m hosszú buxus sövény (puszpáng), de kb 1 m magas. Ott sem lenne védtelen. A hátsó kertben meg egy nagy diófa van, leges leghátul egy szilva fa....1000m2 kertről beszélünk. Tehát ahhoz képest kopár. Hogy a szomszédba hogy ebickélne át fogalmam sincs. Szomszed kertekben meg macska van.



A lényeg hogy nem szeretném én kimondani a halálos itéletet. A "legmeggyugtatóbb" az lenne,ha holnse reggelre nem lenne se a fészekbe, se az előkertben a kocsik meg a buxus alatt se.

2016. júl. 2. 08:54
 5/11 anonim ***** válasza:
Azt nem értem miért nem támadják be a szülők a kutyát. Nálunk amikor menteni próbáltam a kicsiket, utána betámadott folyton az apa mikor arra mentem, azt hitte én akarom őket bántani, és néha lapos kúszásban kellett bemenekülnöm a házba.
2016. júl. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát ez szar ügy, őriztem én is rigót egész nap macskáktól, hogy másnap kivasalva lássam az út szélén.

Az emberszag egy elterjedt hülyeség.

Röpképtelenek sajnos, jópár napig miután kiagranak.

Lehet csak befogással lenne esélye, ha a kutyák szétszedik. Kérd ki a véleményük:

[link]

2016. júl. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
A fészek alá kéne tenni valami paplant, és a kutyát megtanítani, hogy mit szabad és mit nem! Vidd el a kutyát kutyaiskolába, drága de megéri. Vagy hívd fel az állatvédőket, vagy az àllatorvost.
2016. júl. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mesa a paplan minek? Hogy a kutya kényelmesebben tudja sakkban tartani a fiókákat? És szerinted hol lesznek a kismadarak mire a kutya megtanulja, hogy ne vegye a szájába? Az állatorvos meg mégis mit tud mondani erre?
2016. júl. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mesa



Szeretettel várlak! Megvárom míg két Huskynak,megtanítod, hogy NE FOGD MEG B.A.*** MEG !!! XD



Az egyik az előző gazdájánál (mivel nem foglalkoztak vele) el el szökdösött és összeszedte a kóbor macskákat meg a szomszédok tyúkjait... Szerintem vele csak úgy értethetnénk meg, hogy NEM, ha a fejét puhává csapkodjuk...az meg nem játszik.



Inkább az én hibám lehet hogy ide költözött a rigó. Előkertben madáritató és Majus végéig ki ki szórogattam magkeveréket. Többször láttam, hogy fürdenek a rigók...


A "gond" megoldódott. Férjem szolt h nincs a fészekben....körülnéztunk....nem láttuk másol sem.....viszont a kutyának homokos volt a pofája :S

A természet átvette a hatalmat.

2016. júl. 2. 13:44
 10/11 anonim ***** válasza:

A rigófiókák ilyenkor hagyják el a fészket, és még nem tudnak repülni egy ideig. A szülők a földön is etetik még őket.

Szegények most szerencsétlenül választották meg a helyet. Továbbra is ki fog ugrani. Próbáld inkább azt, hogy ne a fészekbe tedd vissza, hanem tedd át a kerítésen a szomszédba, ha ott nincs olyan kutya, amelyik kinyírja.

2016. júl. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!