Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Utcai galamb fiókat vagy...

Utcai galamb fiókat vagy tojást ( a tojás jobb lenne) hogyan tudnék szerezni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a galambokat és szeretnék egy fiókat felnevelni..

2016. szept. 9. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik, hogy csak kifosztasz egy fészket aztán felneveled.


Vannak tenyésztők, akik ezzel foglalkoznak. Nem tudom az utcai galamb neked most melyik fajt jelenti, de:

Pl. a kacagó gerle úgy néz ki mint a balkáni gerle

a postagalamb meg mint a parlagi.

2016. szept. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Olyan galambot szeretnék amik például a tereken találhatóak meg vagy nagyobb, sok ember által járt helyeken.. ilyet: [link]
2016. szept. 9. 16:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez a parlagi galamb. Erre írtam, hogy a postagalamb ugyanígy néz ki, csak azt tenyésztik.
2016. szept. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az "utcai galambok" rengeteg fertőzést és betegséget terjesztenek, amelyek akár az emberre is veszélyesek lehetnek.

Az, hogy szereted a galambokat, még nem jelenti azt, hogy ki is tudsz kelteni (mivel írtad, hogy tojást szeretnél) és fel is tudnál nevelni egyet, és ha mégis sikerülne, utána jó életkörülményeket biztosítani neki.

És ahogy észreveszem egyáltalán nem értesz a galambokhoz, úgyhogy inkább maradj meg annál, hogy kimész a parkba, eteted őket és gyönyörködsz bennük.

2016. szept. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, a galambok begytejjel etetik a fiókáikat. Most azt reprodukálni-gondolom- egy kezdőnek-még egy haladó madármentőnek sem semmi feladat. Tehát amíg legalább be nem tokosodik, vagy legalább 1-2 hetes legyen, nagy az esélye, hogy elpusztul.

Rengeteg fióka esik ki a fészekből, csak nyitott szemmel kell járni. Hozzánk három nevelt jár minden nap ebédelni.

Betegséget..megint kezdődik. Ehelyett linet írok már meguntam http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__7869837-gala..

(ornitózis, szalmonella. rengeteg:2-3)

Vigyázz, mert nagyon ragaszkodó. Állandóan rajtad fog ülni, főleg amíg repülni tanul. Idén már lejárt a szezon, bár vannak még akik most is költenek. Melyik megyében vagy?

2016. szept. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ nagy segítséget adtál :) pest megyében vagyok.
2016. szept. 11. 23:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Ok, akkor ha találok fiókát, szólok. Évente 10-20 madár keresztülmegy rajtam, szóval lehetséges.
2016. szept. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) Akkor majd várom az üzenetet..
2016. szept. 13. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!