Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy sérült csókát....

Találtam egy sérült csókát. Mit tehetek érte?

Figyelt kérdés
Ma találtam egy csókát, aki még járni is alig tudott, repülni pedig egyáltalán. Szárnyát nem fájlalja, szabadon mozgathattam, nem rángatózott, nem mutatta fájdalom jelét, mégis furcsán áll. Állni nem bír, fejét mindig előrehajtva csőrével támaszkodik a földön. Enni eszik, inni iszik. Mit tehetnék azért, hogy jobban legyen és tudjon repülni?

2016. szept. 17. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
4%
A csóka egy madár? Nem tudtam. Szerintem vidd be az állatorvoshoz.
2016. szept. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd, hogy a természet tegye a dolgát! Megszakítod a táplálékláncot és most elpusztul egy róka! Biztos öreg varjú, és már haldoklik.
2016. szept. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

[link]

lépj velük kapcsolatba

2016. szept. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Védett madár , de ettől függetlenül is vidd mielőbb orvoshoz! Vize legyen.


Ha keresel vmi állatvédő csapatot , felhívod valamelyik madárkórházat, azok vasárnap is hívhatók és feltehetőleg tudnak azonnali tanácsot adni, mi lehet a probléma. Nyáron én jártam így egy kisdenevérrel, ő pl. a budapesti állatkertbe került. :)


Keress ilyen/hasonló telefonszámokat , mert lehet , hogy hétfőig nem bírja.

[link]

2016. szept. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Vidd el egy állatorvoshoz, vagy egy vadasparkba, vagy ha van a közeledben akkor egy állatvédő szervezethez. Ők kezelésbe veszik / eljuttatják a megfelelő szervekhez. Addig is legyen neki vize, ahogy az előző is írta.
2016. szept. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Ukrajnában élek, így az összes magyar szövetség és kórház sajnos kivitelezhetetlen. Esetleg valami otthoni megoldás, amíg hétfőn el tudom vinni az itteni állatorvoshoz?
2016. szept. 17. 21:37
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

Rovarokat, csigákat férgeket , növényi anyagokat, a gabona leveleinek hegyét, gyökérgumókat, csírázó és sarjadzó főzelékeket, gyümölcsöt, bogyót és effélét eszik...

Sztem próbálj meg elétenni vmi lédúsabb, puha gyümölcsből (barack , alma) apróra vágott darabkákat, bár nem hiszem, hogy enni fog. Magot, kemény cuccot semmit. Esetleg, ha szert tudsz tenni egy gilisztára, légyre. Laikusként írom a véleményem, de csak elérkezik a hétfő reggel : mielőbb vidd / vitesd el orvoshoz. Gondolom, te holnap suliba mész, azért is jó lenne telefonon még ma elérni valami "gyorstanácsadást", szakértő embert. Írd be a gugliba, hogy "állatorvosi ügyelet", vagy mittudomén: tutira találsz vmit, ahol felveszi a telefont valaki olyan , aki érdemi tanáccsal szolgálhat. Nehogy mi tegyünk nagyobb bajt, mint ami már megvan. Vize legyen, nyugisabb, csendesebb helyre tedd . Gyanús, hogy a csőrén támaszkodik, de amíg nem tudod , hogy szimplán a kora a baj, vagy vmi gyógyítható dolog, addig azért legyen gondod rá, tegyél érte, vigyázz rá ! És majd írd meg , akármi is legyen a történet vége. Sok sikert, kitartást!

2016. szept. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%

Ha bakteriális fertőzése van, vagy virális, csak antibiotikum, vitaminbomba segít. Ha a szeme váladékozik, légzési nehézségei vannak, akkor szükséges a védőfelszerelés(gumikesztyű, maszk, fertőtlenítés), ecocid(por, állatorvosi patika), az lehet ornitózis tünete ami emberre is terjed(tüdőgyulladásszerűség, antibiotikummal nyom nélkül gyógyul)

lehet mérgezés is, szóval sokminden lehet, belső sérülés.

Az állatorvos nem tom mennyire ért hozzá, nincs gyakorlata madarakkal.

Fehérjét(nyers/főtt/sült csirkehús-csont, marhaszív), főtt tojás, dióbél, tehéntúró, natúr napraforgómag(hajalt hogy ne kínlódjon), főtt búza, főtt kukorica, alma, máj, gyümölcsök, kb ennyi jut eszembe

Stresszmentes níugodt környezetben legyen

Legjobb egy kényelmes nagy doboz. Nem kell sokat macerálni. Mindig legyen friss vize, amit rögzíteni kell, hogy ne borítsa fel.

2016. szept. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!