Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha a madarak theropoda dinosza...

Ha a madarak theropoda dinoszauruszok, akkor melyek voltak azok a dinoszauroszok akik túlélték a meteort és hogyan?

Figyelt kérdés

2016. nov. 24. 15:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
*A songlingornis voltak fogai. Szóval őt meg lehetne. :D
2016. nov. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Tom Benko ***** válasza:
100%
A theropoda dinoszauruszok közül a madarak.
2016. nov. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
77%

,,Ezt nincs értelme így tárgyalni. A madarak dinoszauruszok. Nem levált ág meg mit tudom én mi, hanem dinoszauruszok. Nincs semmi olyan extrém tulajdonságuk, amivel más dinoszauruszok ne rendelkeztek volna.

Képzeld el, hogy az emlősök kihalnak, egyedül a denevérek élik túl a szinapszidákat. Aztán okos békák civilizációt építenek millió évekkel később és elkedzik osztályozni az állatokat.

Denevérek osztálya létezik csak a számukra, de mivel más emlősök nincsenek, azt mondják, hogy ezek már nem emlősök, mert addigra a denevérek már különváltak. :D Na kb. ilyen logika a tiéd. Semmi értelme."


Értem én mire akarsz kilyukadni,de igazából ez az egész besorolás nézőpont kérdése. Tehát abban egyet értünk mindketten és nagyjából mindenki aki kicsit is otthon van a témában,hogy a madarak a theropoda dinoszauruszok egy formája,csak a fogalom kezelésünk különbözik. De véleményem szerint nem érdemes ezen rugózni a lényegi kérdésben egyetértünk tulajdonképpen.

Arra mindenesetre kíváncsi lennék,hogy a theropoda dinoszauruszok rendelkezhettek-e tollazattal és állandó testhőmérséklettel,amik a madarak fő jellemzői.

2016. nov. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

"Arra mindenesetre kíváncsi lennék,hogy a theropoda dinoszauruszok rendelkezhettek-e tollazattal és állandó testhőmérséklettel,amik a madarak fő jellemzői."


Nos, erre a válasz az, hogy igen. :) És nem csak a theropodák, hanem a többiek is, főleg az állandó testhőmérséklet terén. A tollazatnál még vitatott. De nem kizárható, hogy az összes dinoszaurusz viselt valamennyi tollat, mint ahogyan ma is az emlősök mindegyike visel valamennyi szőrt.

Pl. egy ceratopsidae akár így is kinézhetett: [link]


Illetve a pteroszauruszok (ami már bizonyított) testét is borította úgynevezett pycnofibres, ami a tollak és a szőr szerepét betöltő kültakaró lényegében. Valami ilyesmi: [link]


Amúgy ha valamennyire értesz angolul (én sem vagyok király belőle, de szerintem ezek a videók nem olyan nehéz nyelvezetűek), akkor tudom esetleg ajánlani ezt a vidit a témában:

https://www.youtube.com/watch?v=sGAixpQcqdU


Meg van ez a magyar nyelvű blog is, amit találtam:

[link]

Itt szerintem sok témába vágó bejegyzés van.

2016. nov. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
a madár és a hüllőmedencéjű dínók közül a hüllőmedencéjűeknél alakultak ki a madarak? :O
2016. nov. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Utcsó! Úgyám.


"A madármedencéjűek rendjének tagjai, mint ahogy a nevük is jelzi, madárszerű medenceövvel rendelkeztek, azonban nem ezek az állatok voltak a madarak ősei. A koponyájuk és a fogazatuk nagyon korán alkalmazkodott a növényevő életmódhoz.[6] Legkorábbi ismert képviselőjük a Lesothosaurus, melynek koponyája nagy részén már láthatók a változások, például a kevésbé rugalmas felső állcsont és a lazábban kapcsolódó állkapocs. A főbb kládok már a kora jura idején kialakultak. Három nagy csoportjuk vált ismertté, a thyreophorák, az ornithopodák és a marginocephaliák."


MAGYAR WIKI


Am mindenkinek köszi a választ, majd részletesebben is elolvasom őket, csak most nem nagyon van netem, időm... De azért még 1x köszi!

2016. nov. 25. 22:29
 17/22 anonim ***** válasza:
65%
A kb. 25 lg alazti dinoszauruszok élték tül a kihalást, és ezekből alakultak ki a madarak (persze dinoszauruszok maradtak).
2017. jan. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
38%
*25 kg
2017. jan. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
*túl
2017. jan. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
*alatti
2017. jan. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!