Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Madáretetőt lehet nem csak...

Madáretetőt lehet nem csak télen használni? Vagy nem jó a madaraknak, ha hozzászoknak, hogy itt mindig van nálunk kaja?

Figyelt kérdés
2017. márc. 9. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nem jó!
2017. márc. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem jo. Ilyenkor van nekik boven taplalek! Ha jon a nyar, akkor lehet kitenni nekik vizet!
2017. márc. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor van baj, ha egyszer csak abbahagyod az etetésüket. Illetve nyáron nem gond, de télen nagyon pofára esnek és éhen is halhatnak, erről már sokszor olvastam.


Most elég idióta időszak van, mivel itt vidéken képtelenség cinkegolyót kapni ilyenkor (bár ha megvan még az állatos, ott talán van, max. drágán), miközben még naponta leesznek egyet a kicsikék (a harkály naponta jön, az elég gyors). Ilyenkor még nem szoktak elég ételt találni, nagyon alapoznak az etetésre. Később majd észrevehetően kevésbé eszik, akkor szoktam abbahagyni. De most vannak a topon, még a téli szintnél is jobban rárepülnek.

2017. márc. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Nem szabad őket tavasszal és nyáron etetni, a madarak kiválóan tudnak gondoskodni az élelemről, és a további takarmányozás - amellett, hogy rossz szokásokat rögzít a madarakban - a kiscinkék fulladását is okozhatja!!
2017. márc. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Na ez egy érdekes téma mert én is úgy tudtam hogy nem szabad nyáron etetni. Viszont a napokban láttam egy német(de magyar szinkronos) filmet és abban arról beszéltek hogy az énekesmadarak és egyéb madarak az építkezések, betontenger,stb miatt egyre kevesebb kaját találnak emiatt nyáron is kell etetni őket és a kertet is érdemes úgy berendezni növények terén hogy legyen hol elbújniuk, legyenek bogyós termések,stb. Az emberke nevét meg nem mondom már de az ő kertje is ilyen és egész évben eteti a madarakat mármint nem csak a növényeivel hanem tesz ki magot meg lehet mást is. Arról is beszélt hogy az ilyen kert a növényvédelem szempontjából is jó mert a sok növény,virág vonzza a rovarokat,kártevőket így viszont hogy madárbarát a kertje nincs nála levéltetű és egyéb mert a madarak folyton ott vannak és összeszedik őket.
2017. márc. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

No, megvitattam a kérdést a párommal (miután ma sem tudott golyót szerezni s kiraktuk az utolsót), mivel az én emlékezetem még rosszabb, mint az övé.

Nos, nem is igazán lehet őket túl sokáig etetni, mivel amikor megjelenik a bőséges eleség a világban, abbahagyják a golyó látogatását. Jó, néha belecsípnek, de az semmi a mostanihoz képest. Úgyhogy észre lehet venni, hogy mikor nem kell már nekik s akkor semmi értelme tovább etetni őket. Vadállatok, az a normális, ha keresnek maguknak ételt természetesebb stílusban. S ezt meg is teszik.

2017. márc. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Vidéken lakunk, itt nincs nagy betondzsungel. Nálunk a cinegék a golyót nem nagyon eszik, a napraforgómag a kedvencük, a vegyes madáreleségből a többi magot mind otthagyták :)
2017. márc. 9. 21:46
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes. Ezt nem is tudtam, hogy van, amelyik cinke ilyen válogatós, a cinke és a téli túlélés kapcsán ez meglepő, de biztos van jobb ételforrásuk.

Az itteni cinkék nagy golyófüggők, van szén-, kék és barátcinege is. A verebek is nagyon jönnek (eleinte bénáznak, majd megtanulnak jól függeszkedni) s a harkályok is. Néha szajkó is megjelenik. A vörösbegy csak a környékén járkál, nem tudom, eszi-e, ami lepotyog.

Roppant érdekes tanulmányozni a viselkedésüket (különböző technikájuk van, nem mind függeszkedik), két ablakból is remekül rájuk látni, amikor a golyón vannak :)

2017. márc. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Tavasszal már nem szabad etetni őket. Ha kikelnek a fiókák,megfulladhatnak az ilyen magvaktól.
2017. márc. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!