Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madarat ajánlotok...

Milyen madarat ajánlotok benti nevelésre? Papagájon kívül

Figyelt kérdés

Papagájom volt már, most valami mást szeretnék ami olcsó és nem túl egzotikus tehát egyszerű etetni


eredetileg galambot gondoltam de lebeszéltek róla

egyéb?



ja és még vmi: sulibajárás mellett tudnék gondoskodni egy madárról? anyum azt mondta hogy olyankor is kell vkinek gondoznia


(16 éves srác vagyok ha esetleg számít ez valamit)


2010. máj. 20. 23:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Visszajött, valahogy érezte, hogy itt kap kaját, meg meleg otthona van, úgy vettük, hogy az egyik szárnyán a tollak le voltak vágva, úgyhogy újra meg kellett tanulnia repülni, ezt a mi felügyeletünk alatt tette meg, aztán beleevett a kajánkba, belefürdött a pohárba kitöltött kólába... :-)

A pinty kicsi helyen elvan (na, azért nem szűk, de egy kis méretű kalitka elég, ami nem drága), maga a madár is olcsón beszerezhető, én is tenyésztőt ajánlok, de 1000Ft alatt szerintem meg lehet úszni, és nyugodt madarak, nem zajosak (első madaraim egy zebrapinty pár volt).

A kanári is kicsi, és szépen énekel a hím, de ők drágák (4-5000Ft-ért láttam tenyésztőnél, tényleg minőségi, de akinek fontos az ár is, annak nem biztos, hogy való).

Igazából minden madár csíp, ha veszélyben érzi magát, de szerető otthonban ezek csak olyan kis figyelemfelkeltő vakargatások, nem erős.

2010. máj. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ilyen hirtelen felindulásból én aztán nem vennék állatot. Főleg madarat. Közel anyn ideig él mint egy ember, de ahogy írtad papagájod még volt, 16év egy papagájnál alapból gyerekkor, meg se kellett volna halnia.


A helyének érdemes kialakítani röpdét, semmi esetre sem ketrecet, ami körülbelül egy jó darab a szobából. És ha nem vagy otthon akkro mivan? Csak marad dísznek egymagában?

2010. máj. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

előző:

ez még ilyen 8-10 éves koromban volt, azóta el lettek adva :(

de ilyen apróbb termetű papagájok voltak ám



a többiben igazad van... nem gondoltam végig még, igazából csak úgy kérdeztem

2010. máj. 26. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!