Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SOS, találtunk egy kisrigót....

SOS, találtunk egy kisrigót. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Kb. 7-8 centi hosszú, hiányosan tollas, szeme már nyitva van. Egyelőre remeg szegényke, meg mászik, de egyébként jó bőrben van, nem sérült, nem beteg látványosan vagy ilyesmi.


Viszont nem nyitogatja a csőrét. Holnap el akarok menni venni neki lisztkukacot, de fog ez egyáltalán enni?


Továbbá éjszaka hogy ne fázzon elég, ha kibélelek egy cipősdobozt és beviszem a házba? Szeretnék adni neki egy másik esélyt.



2017. júl. 21. 20:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt fészek a közelbe ahol találtátok? Béleld ki, aztán holnap vidd be valamilyen madártani egyesülethez ha más nem ott elmondják mit kell vele csinálnod.
2017. júl. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Láttuk a fészket, de sajnos esélytelen volt :/

Kb. 5 méter magasan egy vékony ágon volt. De ha el tudtam volna érni, sem biztos, hogy megkockáztatom a visszatételt, nehogy a megzavarás miatt otthagyják az egész fészket.

Kibéleltem egy cipősdobozt levelekkel. Igazából az éjszakától féltem, hogy éhen hal vagy hogy kihűl.


Remélem, fog enni. Egyelőre nem fogad el semmit.

2017. júl. 21. 20:34
 3/15 Zewgo ***** válasza:
100%
Meg van rémülve, azért nem nyitja a csőrét. De ha kicsi még, gyakrabban kell etetni kb. olyan 2-3 óránként. Ha tényleg annyira reménytelen,vedd kézbe,fogd le döntsd kicsit hátra a fejét és nyisd ki a csőrét,úgy szemöldök (vagy más) csipesszel tedd bele.Idővel meg fog szokni és akkor már magától nyitni fogja a csőrét,később magától csipegetni. Viszont szerintem minden 2. etetésnél itasd meg fecskendőből,ha nem kap gyümölcsöt. Szalmát vagy törülközőbe csavart meleg vizes palackot tehetsz a helyére,hozzá fog bújni ha fázik. De itt mindent megtalálsz róla,ha fel szeretnéd nevelni: [link]
2017. júl. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%
Én is találtam már, nagyobbacskát, de egy madártanos ismerős azt mondta, fogságban nem lehet felnevelni, sajnos elpusztul. Én visszavittem oda, ahol találtam, és feltettem egy faágra.
2017. júl. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Fel lehet nevelni fogságban, csak hozzáértés kell. A rigó fészekhagyó, amikor már tollasak de még nem tudnak repülni elhagyják a fészket és a szülők a földön etetik őket tovább. Ha hiányosan tollas és még ilyen kicsi azonban valószínűleg tényleg kieshetett a fészekből, én is találtam már ilyen rigót, fel is neveltem, úgyhogy nem kivitelezhetetlen, de rengeteg odafigyelést igényel. Én gilisztával etettem, szerintem abban az évben az összes gilisztát és cserebogárpondrót kiástam a kertben, olyan étvágya volt. Folyamatosan kéri az ételt, de 2-3 óránként kell etetni, itatni. Éjjelre egy bélelt cipősdoboz jó szerintem, nincsenek hidegek. Reggel pedig egyből próbálkozhatsz gilisztával, utána pedig van időd elmenni lisztkukacért.
2017. júl. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Túlélte az éjszakát :)


Pipettából cseppentettem a csőrére, azt beszürcsölte. Reggel csipogott, de nem igazán tudom mivel kiváltani azt a reflexet, hogy nyújtózkodjon és tátsa a csőrét. A cipősdoboz enyhén lefelé mozdítása talán hellyel-közzel, de csak egy pillanatra.

Így hát óvatosan szétnyitottam a csőrét, úgy tettem bele a gilisztát, amit így már megevett.

2017. júl. 22. 08:49
 7/15 A kérdező kommentje:

Újabb update: mostmár nyitogatja a csőrét, nyújtózkodik :)

Tehát úgy látom, életrevaló.

Túlél addig a pár napig, amíg be tudom vinni valahova.

2017. júl. 22. 11:59
 8/15 anonim ***** válasza:
Pár napig...akkor gondolom azóta elpusztult. Ha nem kapott enni. Vagy kapott?pár óráigbírja. Utána annyira legyengül hogy nem biztos hogy fel bírja dolgozni a táplálékot.lisztkukac, főtt tojás, csirkehús
2017. júl. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Bocs mist látom a fejleményt giliszta. Össze ajánlott neki vágni mindenesetre a giliszta már ne éljen mikor megkapja.óránként minimum megkínálni.kéne neki kálcium is fejlődésben van.telefonról írok onnan nemigazán tudok
2017. júl. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Most van nálunk jarmadik napja :)

Eszik, gyarapodik. Lisztkukac, lomszöcske, giliszta, csirkehús, ezeket eszi :)

2017. júl. 24. 05:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!