Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SOS, találtunk egy kisrigót....

SOS, találtunk egy kisrigót. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Kb. 7-8 centi hosszú, hiányosan tollas, szeme már nyitva van. Egyelőre remeg szegényke, meg mászik, de egyébként jó bőrben van, nem sérült, nem beteg látványosan vagy ilyesmi.


Viszont nem nyitogatja a csőrét. Holnap el akarok menni venni neki lisztkukacot, de fog ez egyáltalán enni?


Továbbá éjszaka hogy ne fázzon elég, ha kibélelek egy cipősdobozt és beviszem a házba? Szeretnék adni neki egy másik esélyt.



2017. júl. 21. 20:15
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ja és kétóránként etetjük.
2017. júl. 24. 05:47
 12/15 A kérdező kommentje:

Bocs, nem tudom összeszedni a gondolataimat. Tehát az élő eledelt előtte elöljük neki, és több helyen megroppantjuk, hogy könnyebb legyen emészteni. És még néha vízbe is szoktam mártani.

Kalciumot milyen formában? Most megyek állatkereskedésbe, ott remélem, lehet kapni.

Plusz beszéltem egy vadasparkkal, beveszik :)

Holnap elvileg vihetem.

2017. júl. 24. 06:07
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen szakszerű bánásmódban részesül, lehet kár a vadasparkba adni, rossz tapasztalataim vannak mert le sem szarják. Kálcium tablettát szoktam pici darabra vágni(1 tablettának kb az 1/5-ét) és adom kb 2 naponként. Nagyon gyorsan nőnek, a miénk már repülős, hangos, és úgy néz ki összeforrt a törött lába.
2017. júl. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen jól megy és hajlandó vagy vele foglalkozni, akkor tényleg lehet jobban jár ha nálad marad, bár ezt egyesületje válogatja, ha hajlandó vagy felnevelni, vidd be hogy megnézzék esetleg mondják mit kellene és utána folytathatod tovább, szerintem megengedik. Ha egész biztos hogy jó helye lesz ott, akkor pedig vidd :) Egyébként ügyes vagy. Nálam most szürke légykapó fialt, már ők is kitollasodtak és csak úgy csipognak a kajáért, anyuka nem győzi hurcolni! :D
2017. júl. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Sajnos egy szűk héten belül elutazom, ígyhát ma elvittem a Fővárosi Állatkert madárkórházába. Betették egy féltucat másik rigófióka mellé, és volt az egy fokkal érettebb példányok számára való nagy ketrec, ahol tanulhatják a repülést, meg a faágakon kapaszkodást. Azt mondták, visszavadítják és elengedik őket, esetleg még gyűrűt is kapnak.


Volt még egy csomó fiókájuk egy csomó fajta madártól, a gondozók sürögtek-forogtak, felvették az adataimat, és úgy látszott, értik a dolgukat :) Még külön megköszönték, hogy védett fajt hoztam be, nem valami galambot vagy verebet. Szóval a lényeg, hogy remélem, jó dolga lesz ott.


Részben az utazás miatt, részben pedig azért kételkedtem a további nevelésem sikerében, mert minden nap etetni és felgyarapítani még csak-csak fel bírtam volna, de azt a későbbi időszakot, amikor elhagyják a fészket és a növények közt bujkálnak, repkednek szaladgálnak a kisrigók, de az apa még eteti őket felkészítvén ezzel az önálló életre, már szerintem nem tudtam volna olyan jól szimulálni. Tehát féltem, hogy valami fontos készséget esetleg nem sajátítana el.


Plusz én úgy láttam, mintha ficamos lenne a lába, és ezzel mindenképp szakemberhez akartam vinni, habár mikor bevittem, megvizsgálták, és azt mondták, nincs baja.

2017. júl. 24. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!