Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A macskám fogott egy kicsi...

A macskám fogott egy kicsi verebet, és elvettem tőle. Szegénynek megsebezte a szárnyát, de amúgy semmi baja nincs neki. Hogy neveljem fel?

Figyelt kérdés
Mit adjak neki enni? Azt olvastam, hogy kölest, zabot és búzát adjak neki, de semmi ilyesmi nincs... =( csak szezámmag van, azt nem ehet????? (bocs, nem értek a madarakhoz =/) Fészket miből csináljak neki??
2010. jún. 6. 12:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Menj el egy takarmányboltba, mezőgazdasági boltba, ott lesz ilyen mag. Fékszet ne te csinálj neki, amúgy meg gallyakat kellene sárral öszetapasztani. Ha felépült, majd épít magának ő egyet, ahol akar.
2010. jún. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ne adj neki szezámmagot, csak azt ami oda le van írva. Szerintem egy állatkereskedésben tudnak neked olyan madáreleséget adni, ami jó neki. Ha nem tört el a szárnya, csak egy kicsit sebes, akkor biztos ami ziher tegyél rá neki egy kis jódot. Szerintem nézd meg a nyakát és a fejét, mert a macskák erre mennek. És lehet, hogy megroppantotta szegénynek és akkor már nem lehet tenni semmit. Nekem is volt ilyen egy pillanat alatt megroppantotta neki. Észre sem vettem, csak több óra után, akkor kezdett furcsán viselkedni és persze meg is halt. Ezt csak azért írtam, hogy ne lepődj meg rajta. Alvóhelynek én a szárított füvet ajánlanám, mert az jó puha és kényelmesen ellehet benne, de ha nincs, akkor a széna is megteszi, csak ne legyen nagyon vastagszálú. Remélem segítettem. Szia!
2010. jún. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az állatkereskedésekben és a piacokon lehet kapni kispintyeknek vagy kanáriknak való keveréket. Ha nem még önállóan enni, akkor áztasd be és próbáld beletenni a csőrébe, apró adagokban. Ha eszik önállóan, akkor kalitka, abba homok (ezt is eszik a madarak) és erre szórd rá a magot. Valamilyen nehezebb (akár cserép) kis tálban adjál neki vizet is. A műanyag nem jó, könnyen borul. A nyílt sebet mosd ki és Betadinnal kend be vékonyan. Nem egy madarat mentettem már, most is van egy kis sérültem.
2010. jún. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Bocs, ha nem akar még...
2010. jún. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, de szerintem lett neki másmilyen sérülése is, mert csak gubbaszt, és néha megpróbál elrepülni... =(
2010. jún. 6. 12:37
 6/13 A kérdező kommentje:

Találtam a fiókomban egy szem búzát =) azt megette. =D

délután elmegyünk az állatboltba, és ott szerzünk be neki cuccokat.

2010. jún. 6. 13:12
 7/13 anonim ***** válasza:
őszintén, nem sok esélyt látok hogy megéli a holnapot. Felnőtt veréb vagy még fiatal? Ezek hajlamosak "bedepizni".
2010. jún. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
hát sajnos igen úgy néz ki mint aki bedepizett =( összesen 1 szem búzát evett... de remélem jobbra fordulnak a dolgok
2010. jún. 6. 19:17
 9/13 A kérdező kommentje:

örökmozgó egy madárka =)

ma már az ágyam mellé is beugrott... =D

meg mindent összekakil... =S

tehát jobban van, remélem sikerül felnevelni

köszi az eddigi válaszokat

2010. jún. 7. 13:46
 10/13 anonim ***** válasza:
Csipog és tátog? Akkor éhes, etesd meg sűrgősen kanárikeverékkel. És az ujjadról (tiszta kézzel) csöpögtess vizet a csőrébe. Ha öledbe veszed, akkor papírzsepi a fenekére, mert tele lesz a ruhád kakival.
2010. jún. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!