Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek egy árva szajkófiók...

Mit tegyek egy árva szajkófiókával?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma reggel az udvarban egy kis szajkót találtam.A szüleit sajnos a macskáim nagy valószínűséggel megölték, mert megtaláltam az udvaron a földi maradványaikat, ami szomorú, és haragszom is érte rájuk, dehát ragadozók, nem tudok velük mit tenni. Még nem tud repülni szegényem, és annyira félek, hogy őt is elkapják. Nagyon sokkos állapotban találtam rá, nem tudom, bántották-e, de egyenlőre nem úgy néz ki. Segítsetek! Sok madárról olvastam, hogy a röpképtelen fiókát sem szabad bezárni vagy ilyesmi, de ha elengedem biztosan meghal, és a szajkókról azt olvastam, hogy lakásban is nagyon jól megvannak és akár házi kedvencként is tarthatók. Viszont ez ugye egy vad fióka, szóval nem tudom, mit kéne tennem. Mivel etessem, legalább amíg elég nagy lesz, hogy el tudjon repülni? A fióka táplálásról semmit sem találok az interneten.

2018. jún. 4. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Csirkehússal, keményre főtt tojással, rovarokkal etetheted, érdemes Ca port vagy porrá tört tojáshéjat is szórni néha a falatokra.


Ha nagyon nem hajlandó enni, akkor a csőrét két oldalt óvatosan meg kell nyomni, akkor kinyitja így bele tudod rakni a kaját, lehetőleg minél hátrébb, hogy nyeljen.


Egy pár alkalom után(ha egészséges) rá kéne jönnie, hogy mit kell csinálnia.

2018. jún. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Vettem neki csontit, meg gilisztát, meg adtam neki csirkehúst de nem akar enni, próbáltam kinyitni a csőrét, de kiköpi. Most megpróbálom a tojást, de aggódok, mert már biztosan nagyon éhes :(
2018. jún. 4. 14:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Csontit ne adj neki.
2018. jún. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Helyileg ez hol van?

Csontkukacot nem szabad, fertőzéseket terjeszt+kirághatja magát a begyéből.

LISZTKUKAC

A fiókatáplálásról elég sok dolog van az interneten.

A Madárkórház honlapján pl., őket fel is lehet hívni 0630/535-64-84

Az a baj,hogy a fiókák nem bírják az éhezést, pár óra alatt el is pusztulhatnak.

Olyan nincs, hogy kiköpi, meg lehet etetni. Ezért kéne madármető állomásokat, tapasztaltabb embereket keresni SÜRGŐSEN.

Gyakorin igyekszem minden nap megválaszolni az ilyeneket, de egyszerűen nincs mindig időm, ma 12órát dolgoztam hulla vagyok. De azóta attól tartok a szajkó is az..

Az a legrosszabb, mikor évente április-július le kell írjam ugyan azokat 35kérdésre. Ráadásul szövegben nem tudom elmagyarázni, hogyan kell úgy adni csipesszel, hogy nem fulladjon meg, ne szúrja ki a csipesz a nyelőcsövét stb....

2018. jún. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Neveld fel és szelídítsd meg. Könnyen szelídíthetőek és kedvelt házikedvencek.
2018. jún. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

21:41-es: Túlélte az éjszakát, és kifejezetten élénk volt reggel, habár enni még mindig nem akart.Találtam egy madármentő állomást Fenékpusztán, ami viszonylag közel is van, és ma fel akartam hívni őket. Viszont úgy néz ki, mégis életben maradt az egyik szülője, mert ma délelőtt kinyitottam az ablakot és odament a kicsi és éktelenül elkezdett csicseregni. Kinéztem és ott volt a fán egy nagy szajkó madár és válaszolgatott neki. Úgyhogy kivittem és felraktam a fára, ő pedig ügyesen felugrált. Közben arra is gondoltam, hogy esetleg akinek a tollait az udvarban megtaláltam, az talán a kistertvére volt, aki megpróbált kirepülni a fészekből, csak rossz helyen kötött ki szegényem. Az utcánk tele van egyébként tölgyfákkal, Marcaliban lakom.


12:22-es: Igen, én is olvastam, hogy tartják házi kedvencként is, a probléma csak az volt, hogy nem akart enni, hiába próbálkoztam mindenfélével és aggódtam, hogy éhen pusztul.

2018. jún. 5. 16:15
 7/7 anonim ***** válasza:

meg lehet próbálni esetleg egy kalitkában/ketrecben kitenni az ablakba-macska/ragadozómentes helyre, hátha odajönnek a szülei etetni.

itt az országos mentőjegyzék, de sajnos asszem a szajkó nem tartozik a védettek közé(attól függetlenül az állatvédelmi/vadásztilalmi törvény rá is vonatkozik)

mindenképpen fel kell hívni a madármentőket, már csak tanácsért is

várom a fejleményeket.

lisztkukac, főtt tojás(nem túl sok,mert megterheli nagyon a máját), nyers csirkhús,csőr felének méretére tépve.muszáj erőszakkal megetetni. 10éve foglalkozom madármentéssel,eddig még nem volt olyan amit nem sikerült etetni,estleg ha nyelőcső vagy belső sérülése van.

2018. jún. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!