Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájt tartsak?

Milyen papagájt tartsak?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki is ítélkezne NEM karácsonyra szerezném be.

Kiskorom óta rajongok a madarakért. Most jutottam el arra a szintre, hogy nem a szüleim pénzét költeném el erre. 100cm magas 50cm mély 50 cm hosszú kalitkában tartanék 1 párt. (a kalitkát ha az Isten is úgy akarja március elején, a madarakat áprilisban tudnám megvenni)

Természetesen utána néztem a tartásuknak és még jobban utána fogok. Napi 3-4 órát tudnék foglalkozni velük.A hullámos, az énekes és a nimfapapagájok közöt filózok. A legfontosabb döntő tényező a szomszédok, ugyanis lakásban élek. Alapvetően elég magas az ingerküszöbük, de nem szeretném túlhúzni a húrt.

Tehát a fő kérdésem: melyik az a faj, amelyik a legkevesebb zajt csapja? Tapasztalatokat kérnék. Előre is köszönök minden választ. 18/L



2018. dec. 2. 23:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Nekem egy nimfám van, 22 éves.

Ha párt veszel nehezebb lesz kézhez szoktatni, de legalább el lesznek egymással. Két nimfának ez a kalitka méret kicsit szűkösnek tűnik, kérdezz rá mielőtt döntesz.

Az én madaram elég hangos, ha adja a műsort akkor az udvarról lehet hallani. Talán a hullámosok csendesebbek.

2018. dec. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

nem tul "zajosak" ki h fogja fel am



de a ktrece korul 2 méteres teruleten semmit ne tarts mert eleg koszos lesz, és am a lényeg h laksaban kene nekik a ropkodes- mindent oszekakilnak- mert egy ketrec nem tul nagy hely, mégse halak...

2018. dec. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Remek, végre valaki tájékozódik is mielőtt vásárol.

Külön öröm, hogy eleve párban gondolkodsz.

Rendkívül önző magatartásra vall ha valaki egyet tart csakhogy kézessé váljon, magasról téve a papagáj igényeire... madarakról van szó nem kiskutyákról.


Az énekes papagájjal nincs tapasztalatom, a nimfával és a hullámossal van, én a hullámost javasolnám, halkabb (hozzáteszem személyiségfüggő is hogy mennyit csivitel, vagy ha valami nem tetszik neki, akkor rikácsol).


Amúgy szerintem nem drága a tartásuk, inkább az a necces ha megbetegszik, nehezen találni hozzájuk értő állatorvost. :/

2018. dec. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
0%
Ha a 1nél több madarat tartasz, akk így is úgy is zajosak lesznek, legyen az bármilyen faj. Én hulikat tartottam párban, illetve 3-4fős csapatban is, és elég zajosak voltak a jószágok, néha még akkor is ha letakartam őket. Ha soloban tartod akkor nem fog annyit pofázni mivel nincs kihez, és csak egy van szóval ha csicsereg is akk az nem olyan hangos. Sokan mondják h a madarat tartani egyedül kínzás. Szerintem ez csak akkor igaz amikor a madár már 3-4+ hónapot töltött a többiekkel és akkor lesz kiszakítva, mert akk hiányolni fogja, de ha a kezdetektől fogva egyedül van, akkor nem tudja mit veszít és teljesen jó kapcsolatot tud kialakítani a gazdival, nem is kell neki más madár.
2018. dec. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ekkora baromságot még életemben nem hallottam. A társaság iránti igény ösztönből jön nem emlékezetből -.-

Hihetetlen hogy egyesek milyen tévhitekkel próbálják meggyőzni magukat hogy a papagájnak jó amikor egyedül tartják. Mitől lenne jó amikor a természetben óriási kolóniákban élnek?? Persze biztos véletlenül csöppennek bele és még véletlenül sem az ösztön vezérli őket amikor egymást hívogatják...


2 hullámos papagájt tartok, nem olyan hangosak amitől a szomszéd kitérne a hitéből... Nagyjából olyan mint amikor a tv-t nézzük. Ritkán rikácsolnak, az rosszabb, de ha megszüntetem a kiváltó okot, rögtön abba is hagyják. Amikor este letakarom őket, alszanak mint a kisangyal. Ismerősöknél a nimfapapagáj időnként olyat rikkantott hogy sértette a fülem kb.

Szerintem 2 hullámost nyugodtan tarthatsz. Azt el tudom képzelni hogy ennél több már aktívabb, de úgyis egy párt akartál.

2018. dec. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

#1 Ez hülyeség! 2 madár is ugyanúgy szelidíthető, mint 1. Egy madár esetében ha nincs párja, a gazdát tekinti párjának, ami szenvedés neki, mert a gazdi órákra magára hagyja, neki meg nincs társasága.

#4 Persze, ha egyedül tartod egy darabig segítségért, társaságért kiált szerencsétlen, aztán olyan mély depresszióba esik, hogy csendben lesz, amíg bele nem pusztul a magányba!

Bírom az olyan tudatlan madártartók okoskodásait, mint ti ketten. Talán nem ártott volna utánaolvasni a papagáj tartás alapvető szabályainak, ugyanis soha nem tartunk egyedül madarat, mert belehal!!!

Kérdező! Mindegyik papagáj faj hangoskodik, legkevésbé talán a hullámosok és a katalinok. Viszont mivel lakásban élsz, gondolni kell a következményekre is. A papagájok piszkolnak, mindent (!) megrágnak (falat, tapétát, bútorokat, növényeket...). Csak akkor vállalj madarat, ha ez számodra nem okoz gondot.

2018. dec. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Sztem megfogalmazom máshogy: a szomszédok nem tudom, hogy hogyan tudnak engem elviselni, mert szerinzem nagyon hangos tudok lenni( zene, TV, dob stb.) Párra azért lenne szükség mert napi 3-4 órát tudok velük foglalkozni. Ez alatt természetesen szabadon engedem őket. A rendetlenség nem zavar.Természetesen madárbiztossá teszem a helyiséget. Magyarul nem azt kérdeztem, hogy melyik papagáj nem csivitel egész álló nap, tisztába vagyok vele, hogy ők madarak és ez ezzel jár. A kérdés az volt, hogy melyik az a faj amelyiknek a hangja a "legelviselhetőbb" a szomszédoknak.

N

Remélem, hogy elég érthetően fogalmaztam meg amit ki akartam fejeztem ki magam.

2018. dec. 3. 15:23
 8/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: nem zavar engem se a családomat ha a szobámban egy erősebb átalakítást végeznek:).
2018. dec. 3. 15:25
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha naponta kiengeded, akkor simán tarthatsz benne 1 párt ezekből bármelyikekből.

Ha igazán halk madarat akarsz, akkor szerintem vegyél katalint, nemtom milyen árban gondolkodsz, zöldet lehet venni 4500-ért is. Ha igazán könnyen szelidithetőt, akkor kecskét (tenyészhímemmel semmi különösebb foglalkozás nem volt, s ha éhes eszik a kezemből). Kecske 3000-ért beszerezhető.

Ami nekem a kedvencem, pedig tartok vagy 40+ fajta madarat, az a pyrrhura. Nagyon szépek, s könnyen szelidithetők. Hangosnak sem hangosak annyira, recsegős hangjuk van. 8000-ért lehet venni vadast, nekem 130 € volt ez a pár: [link]

2018. dec. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A hullámos egész nap vinnyog, az énekes drága, ezért a nimfákat javaslom.

Csodálatosak a nimfapapagájok, nekem van egy fehér hímem, imádom! Az előző egy sárgafejű szürke volt, az azelőtti meg egy teljesen sárga volt! Imádom nagyon a nimfapapagájhokat, a legeslegkedvencebb madaraim! Ja és nem is hangosak, ha sokat foglalkozol velük!

2018. dec. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!