Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájt tartsak?

Milyen papagájt tartsak?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki is ítélkezne NEM karácsonyra szerezném be.

Kiskorom óta rajongok a madarakért. Most jutottam el arra a szintre, hogy nem a szüleim pénzét költeném el erre. 100cm magas 50cm mély 50 cm hosszú kalitkában tartanék 1 párt. (a kalitkát ha az Isten is úgy akarja március elején, a madarakat áprilisban tudnám megvenni)

Természetesen utána néztem a tartásuknak és még jobban utána fogok. Napi 3-4 órát tudnék foglalkozni velük.A hullámos, az énekes és a nimfapapagájok közöt filózok. A legfontosabb döntő tényező a szomszédok, ugyanis lakásban élek. Alapvetően elég magas az ingerküszöbük, de nem szeretném túlhúzni a húrt.

Tehát a fő kérdésem: melyik az a faj, amelyik a legkevesebb zajt csapja? Tapasztalatokat kérnék. Előre is köszönök minden választ. 18/L



2018. dec. 2. 23:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
#10 Ha imádod a nimfádat vegyél a tiéd mellé társat! A másik kérdésnél már leírtam miért.
2018. dec. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Énekes drága, de a nimfa nem😂😂

Alap szinváltozatok ugyanannyiért mennek elmomdom neked, esetleg a komolyabb énekes mutációk drágábbak. Ha teljesen fehér nimfád van(amit albinonak hívunk) , akkor az is kb 6000 ft lehet, mig mondjuk egy opalin vagy rubino énekes 3000-4500 ft. Eléggé el vagy tájolódva. S nem azért, nem tudom.mennyit éltek a nimfáid, de ha jol tartod 20 évet is elélhetnek, ahhoz viszont, nem magányosan kell tartani őket, mert egy emver sosem tudja pótolni a fajtársat.

2018. dec. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem most 6 nimfám van, így érzik jól magukat ha csapatban vannak, még ez is kevés létszám.Télen fűtött jó nagy helyiségben vannak szabadon, tavasztól őszig egy nagy kerti röpdében.Csicseregnek sokat, de évek óta megvannak, még sose volt egyik szomszédnak se gondja emiatt, mert nem hangosak egyáltalán.Akkor szoktak kiabálni, ha elfogyott a kajájuk, így jelzik.

Voltak hullámosaim is, ők még csendesebbek.De egyet ne tarts, minimum kettőt.Minél többen vannak, annál érdekesebb családi életet élnek.

2018. dec. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!