Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudom rávenni a szüleim...

Hogyan tudom rávenni a szüleimet, hogy tarthassak egy nimfa papagájt?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy azért nem lehet papagájom mert büdösek. Tudnátok nekem valahogy segíteni, hogy rávegyem őket az állat tartásra?

2019. febr. 3. 11:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%

1. Nem büdösek hanem rendkívüli koszt csinálnak.

2. Társas állatok, egy papagáj magányosan tengetné napjait.

2019. febr. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
18%
Nekem is van nimfapapagájom és semmi szaga nincsen.Az állat nagyon jó terápia. Ha kiskorától kezdve tanítgatod beszélni akkor még azt is fog. A fütyülése is nagyon jó hangulatot teremt.
2019. febr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Egyedül nem tartunk papagájt, mindenképp 2 kell a későbbiekben. A könnyebb szelidítés érdekében először csak 1. Nagy kalitkát és mindennapos, több órás reptetést kell nekik biztosítani. Nem büdösek, viszont piszkolnak, néha hangosak és mindent megrágnak (fal, bútor, vezeték...)

Hiába könyörögsz, ha nem engedik. Amíg nincs lehetőséged papagájt tartani, addig olvass utána rendesen a tartásának, igényeinek.

2019. febr. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Már utánuk nézetem csak erről nem találtam semmit illetve később mindenképp szeretnék mellé egy párt.
2019. febr. 3. 11:29
 5/18 anonim ***** válasza:
60%

Ha nem engedik, akkor meg kell várnod, míg elég nagy leszel, hogy erről magad dönts. Nekem sem lehetett például kutyám, amíg a szüleimmel éltem, mert ők elzárkóztak, mondjuk papagáj az volt, de kutyázni gyerekkoromban egy osztálytársnőmmel az egyik szomszédét kértük kölcsön mindig. Szóval ehhez nem tudok tanácsot adni.


Viszont ha papagájt szeretnél, jobb nekik párban, és csak indokolt esetben maradjon egyedül (mondjuk egészségügyi gond indokolt lehet). Egyébként a nimfák egész nyugis madarak, nyugisabbak, mint a hullámos. Viszont nagy tér kell nekik, a bolti kalitkák nem a legjobbak erre a célra (persze először nekem is olyan volt, illetve most is van, de már csak a vizet és a kaját kapják oda, viszont az a sarok el lett kerítve röpdévé, így a kalitkánál jóval nagyobb helyük van). Rágcsálnak, erre is figyelni kell, a szüleimnél sokáig hullámosok miatt jó vastagon be voltak szigetelőszalaggal tekerve a szabadon álló kábelek.

2019. febr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Valószínűleg egyébként sem akarnak madarat a házba és csak ürügyként hozták fel a "büdösséget". Lehet, hogy semmivel nem tudnád rávenni őket, mert pl. nem akarják a zajt, vagy attól félnek, hogy egy idő után elveszted az érdeklődésedet, és a madárgodozás felelőssége az ő nyakukba szakad.

Mindenesetre érdemes átgondolni néhány dolgot, mielőtt eldöntenéd, hogy tényleg szeretnél-e papagájt, amíg még a szüleiddel élsz.

Ha a szüleid megelégelik a zajt és közlik, hogy nem tűrik tovább, mit fogsz kezdeni a papagájjal (vagyis jó esetben legalább két papagájjal)? Rengeteg madár azért veszti el az otthonát, mert egészen a befogadásig nagyon cukik, viszont amikor hajnali ötkor fülsértő visítással keltenek, mindent összepiszkolnak és néha csupán szeszélyből a gazdájukba csípnek, az emberek rájönnek, hogy annyira nem is cukik, és azonnal elpasszolják őket. A szüleid pedig már alapból ellenzik a madártartás ötletét, ezért megvan az esély arra, hogy később pontosan ez fog történni. A papagájokat durván meg tudja viselni az otthonváltogatás, ezért mindenképpen gondold át, hogy biztosan képes lennél-e életre szóló otthont nyújtani nekik. Ha nem, jobb lenne még várni.

Nem tudom, mennyi idős vagy, de ha a jövőben szóba jöhet, hogy egyetemi kollégiumba mész, elutazol, albérletbe mész és nem viheted magaddal a madaraidat, vagy bármi hasonló helyzet áll elő, akkor ki fog róluk gondoskodni? A szüleid hozzáállásából itt is arra következtetek, hogy nem fogja túlzottan érdekelni őket a dolog, így valószínűleg el fogják hanyagolni a madarakat, akik egyébként rengeteg törődést és figyelmet igényelnek. Egy nimfapapagáj elélhet akár 15-20 évig, tehát érdemes átgondolni, hogy ennyi időre el akarod-e kötelezni magadat.

Az is kérdés, hogy miből fogod finanszírozni a kajájukat. Ha még nincs saját kereseted és a szüleid fizetnék, ők valószínűleg nem törnék magukat, hogy a legminőségibb táplálékot vegyék - ezzel viszont az állatorvosi költségekből még rosszabbul jönnétek ki, már ha szánnának rá egyáltalán annyi pénzt, hogy megnézessék a madarakat állatorvossal, ha bármi baj van.

Nagy felelősség a papagájtartás. Nem elriasztani akarlak, én is megőrülök értük. Viszont beláttam, hogy amíg a szüleimmel élek, nem tudnék megfelelő körülményeket biztosítani nekik, így inkább várok addig, amíg el nem költözöm.

2019. febr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Mindennap mondd végig a kis "szlogenedet", amik ezek: érvek a madártartással kapcsolatban, meg hogy nem is rikácsol, csak halkan csipog(ugyanis egy vacak kis verébnek is kb. ennyi a hangja, ami ugye azért nagyon távol áll a rikácsolástól); valamint ígérd meg, hogy Te--Te-Te gondoznád őket jóban-rosszban, nem szrnád le őket, mert nem vagy az a típus, aki napok-hetek alatt megun valamilyen dolgot, így a papagájt/papagájokat se.
2019. febr. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ja és eleinte akár évekig képesek azt mondani, hogy: "Nem, nem és nem!", de te légy kitartó, és lehet, párszor sírsz is majd eközben, de csak így érsz célt!
2019. febr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
49%

Kedves #7 #8!

A nimfák nem csipognak, hanem éles hangon visítanak. Amíg nincsenek meg a hullámosaid, légyszi ne okoskodj itt és a többi papagájos kérdésnél, pláne elnézve a te kérdéseidet! Az, hogy neked hisztizéssel sikerült elérni, hogy anyu-apu megengedje, az még nem azt jelenti, hogy ez így van jól. A papagáj tartás felelősséggel jár és nem olcsó hobbi. Inkább csendben tanulj és okosodj a papagájtartásról, mint hogy hülyeségeket írj!

2019. febr. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"A nimfák nem csipognak, hanem éles hangon visítanak." - Ez nevelés és gondozás kérdése, az enyém nyugodtak és csendesek, ha megvan mindenük, és általában meg is van, ha rikácsoltak, rájuk szóltam, megtanulták. Mostanra csak akkor emelik fel a hangjukat, ha elfelejtek nekik kaját vagy vizet adni, amúgy inkább kellemes a hangjuk, de rikácsolásnak semmiképp nem nevezném. Igaz, hogy többen is megcsodálták és megdicsérték őket, hogy hát ilyet még nem láttak, hogy ilyen csendesek legyenek papagájok.

Koszolás persze van, ha esznek, a mag héja kiszóródik, minden állattartás takarítással jár, de még a gyereknevelés is.


Kérdező, makacskodással, nyafogással, hisztivel semmire sem lehet menni ilyen esetben. Tanulj a nimfákról, olvass róluk, tájékozódj, legyél tagja papagájos közösségnek, kérdezz tapasztaltakat. Otthon meg lássák a szüleid, hogy felelősségteljes vagy, el tudsz végezni rád bízott feladatokat és nem csak a lábadat lógatod. Lehet, hogy megenyhülnek egyszer, de készülj arra inkább, hogy majd ha elköltözöl.

2019. febr. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!