Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek jó, ha így tartom...

Szerintetek jó, ha így tartom a papagájaimat?

Figyelt kérdés
Szeretnék hullámospapagájt,rengeteget olvastam utánuk,már több éve gondolkodom ezen. Előszőr 1 et vennék , kézhez szoktatnám,majd vennek mellé még egyet ( pár hétig külön tartanám őket,de egymáshoz közel,hogy szokják egymást , addig is tudnám kézhez szokatni az újjat ) Szerintetek ez így jó lenne? :)

2019. ápr. 26. 17:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem rossz, amit írsz. Lehet így is.


Szerintem viszont jobb, ha egyszerre hozol kettőt, megbízható tenyésztőtől. Mert így tud neked segíteni összeszokott párost választani, és később biztosan nem lesz gond. A karanténnal sem kell foglalkoznod. Egyszerűnek tűnik, de 2 hétig két ketrecben, külön helyiségben tartani két madarat, akik hallják egymást és egész nap kiabálnak egymásnak... ha el lehet kerülni, inkább örülj neki. Ráadásul ha a két madár együtt van és meg tudják nyugtatni egymást az idegen környezetben, sokkal hamarabb feloldódnak.



Egy jó tenyésztőnél sokkal nagyobb esélyed van rá, hogy a madarak kézhez szokottak, de legalább bíznak az emberben. Egy kereskedésben, ahol 20 madár van összezsúfolva egy kis ketrecben hetekig, erre nem sok esélyed van. A madaraknak is nagy stressz hetekig így élni, és a betegségek is könnyebben terjednek ilyen környezetben. Arról nem beszélve, hogy ha innen vásárolsz csak támogatod vele, hogy újabb madarakat hozzanak ilyen körülmények közé. Semmiképpen sem jó ötlet így kezdeni.


Nagyon fontos, hogy elég nagy legyen a kalitka vagy röpde. A papagájok egész nap aktívak, nemcsak abban a napi fél órában, amikor kiengeded őket. Egy hullámos papagáj 10 évig a társad lehet, tehát érdemes egyszer többet kiadni egy nagy kalitkára. Kis helyen még egy összeszokott párosnál is lehetnek komoly verekedések.

2019. ápr. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Nos, én tenyésztőtől is kaptam már sérült madarat úgy, hogy nem jelezte előre, és kereskedésből is problémamenteset, összeállt párost, de ehhez már kellett a tapasztalatom, hogy tudjak jól választani onnan is (itt kevés a tenyésztő, nekem meg nincs autóm).
2019. ápr. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, pár hét eltérés a két madár érkezése között nem para, több év már igen, és én olyan tanácsot is olvastam már. De sokáig nem kell karantén egészséges madaraknál.
2019. ápr. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Mentek a zöld kezecskék ;)
2019. ápr. 27. 09:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!