Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi lelte idén a poloskákat?

Mi lelte idén a poloskákat?

Figyelt kérdés

Ugye invazív faj az a barna rohadék, pár éve elszaporodtak, a telek is enyhék voltak, satöbbi, satöbbi, satöbbi...

Én meglehetős mód rovarfóbiás vagyok, szóval eléggé parázom tőlük (is), az elmúlt kb két évben már alig mertem parkba járni nyáron, mert tuti, hogy mindig rámestek, belém repültek, itthon meg még a szúnyoghálós ablakon is átjutottak valahogy, nem győzte vadászni a párom őket.


Na de ehhez képest idén alig voltak. Nem mintha hiányoltam volna őket, de alig láttam egy-két kósza példányt, nem mondom, hogy egyet sem, de nem volt az, mint az elmúlt években, hogy esténként ötösével pöckölgettem a szúnyoghálóról, hogy ne akarjon bejutni...

Aztán meg erre egy-két hete, mire bejött a hideg, mire normális esetben kezdenének eltűnni, most kezdtek rajzani. Tele a lépcsőház, megint átjutnak a szúnyoghálón, és az elmúlt három napban több egymástól távoli ismerősöm panaszkodott, hogy élni sem lehet. Vagyis országszerte most, októberben kezdenek rajzani a rohadékok.



Mi lehet ennek az oka?


2020. okt. 5. 17:18
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Sajna nálunk van két cica, akik imádnak az ablakban mozizni (háló mögött persze), ez vegyszerileg erősen lekorlátoz. :/
2020. okt. 6. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!