Milyen pók ez?

Figyelt kérdés
Ráugrott a hátamra a kis aranyos

2022. aug. 20. 01:06
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
22%
Melyik lepkének van négy lába? Ha esetleg láttál olyat, az azért is lehet, mert kettő lába leszakadt, de az is lehet, hogy csak csökevényes, de nem hiszem. De mutass már egy négylábú lepkét. Nem az asztallal kevered, Attila?
2022. aug. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon sok lepkének csak 4 lába van:


C-betűs lepke: [link]

Csőröslepke: [link]

Kis színjátszólepke: [link]

Kis tarkalepke: [link]

Vörös szemeslepke: [link]

Sakktáblalepke: [link]

Nappali pávaszem: [link]


Többet nincs már kedvem feltölteni.... szóval hány lábat látsz a képeken? Hatot? :D

2022. aug. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudtam. Bocsánat! De a pók akkor sem rovar!
2022. aug. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
51%

Ezt azért bemásolom a sok okostojásnak.

"A lepkéknek két pár, tehát összesen négy (4) szárnyuk van, egy első és egy hátsó pár. Mindkét pár szárny a lepke torából nő ki. Szintén a torból nő ki a lepkék három pár (összesen 6) lába. A szárnyak tulajdonképpen a szárnyerek által kifeszített vékony kitinlemeznek tekinthetők. A szárnyakban nincsenek izmok, elég merevek, a mozgatásuk a tor izomzatának segítségével történik. A szárnyakat nagyon apró, finom (nano) szerkezetű kitin pikkelyek borítják, ezek adják a lepkeszárny színezetét. A lepkék tudományos neve (Lepidoptera) is azt jelenti: pikkelyes szárnyú."

forrá: lepkeszet.hu

[link]

Van még kérdés?

2022. aug. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
51%

Kettő lábát felhúzza, azt nem tudom, hogy az első vagy a hátsó párat, talán a hátsót, ezért néz ki úgy, mintha négy lába lenne. Utána kéne nézni!

"A látszat néha csal."

Az agyadat sem látod, mégis van, legalábbis elméletben, a gyakorlat már más.

Bocs!

2022. aug. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

"Három pár járólábuk két-két karomban végződik. A lábak aránylag gyengék, inkább alkalmasak kapaszkodásra, mint járásra. Egyes szabad szárnyú lepkék első pár lába részben elcsökevényesedett."

forrás: Wikipedia

A hár pár az hat darab.

2022. aug. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
59%

Hát nem tudom hány éve lepkézel és hány lepkét fogtál kézben...

De ha mutatsz nekem egy 6 lábút a fent felsoroltak közül akkor kapsz egy millát tőlem :D

2022. aug. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Na. Ezeknek hat lábuk van.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

A hetediknek csak négy látszik, mert kettőt takar a teste.

De itt van neked egy hatlábú csőröslepke is.

[link]

A bal középsőt takarja a jobb középső, de a többi öt látszik.

Meg bónusznak itt van egy kígyó kettő csökevényes lába is. A fajtáját nem tudom.

[link]

De ez egy piton.

[link]

De a hatlábú csőröslepke képéért hol van az az egy milla?

Az egész egy szegény kis zugpók miatt van, és az nem rovar. Az a lényeg, hogy a pók nem rovar, hanem pókszabású, b@ssza meg, ennyi, na, vége.

2022. aug. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

De még valami. Nem érdekel, ha lepontoztok, nem érdekel, ha törlik, de itt mutatkozik meg igazán a Gyakori kérdések színvonala. A lepke ízeltlábú, azon belül rovar, és a rovarnak hat lába van. A rendszertan, vagyis a taxonómia egy tudományág, itt meg tudósnak viccből sem nevezhető nagyokosok lepontozzák a tudományos tényekre alapozott válaszokat, és felpontozzák az önjelölt szakértők által adott válaszokat. Ez nem egy tudományos oldal, ahol rovarszakértők vannak, így érdemben nem lehet normális válaszra számítani. Akárki állíthatja magáról, hogy szakértő, azt be is kéne bizonyítani. A tény az tény, a sok kretén meg igyekszik megmondani a tutit.

Persze máshol is így van ezen az oldalon. Láttam már egyértelműen helyes és normális, de lepontozott választ. Nézzünk egy kitalált példát.

Kérdés: 1+1=?

Első válasz: 2 - A válasz 34 %-ban hasznos.

Második válasz: 3 - A válasz 68 %-ban hasznos.

A helyes válasz: 2

Azért nem ennyire durva, el eléggé el van túlozva, de ez a lényeg.

Meg lehet sértődni, nem érdekel, de az is tény, hogy itt egy rakás laikus ad választ, ami sokszor csak vélemény, sokszor valami gondolat, sokszor meg egy kontár tudományosnak beállított válasza. Sok hasznos válasz is van, csak itt olyan sok a buta, magát szakértőnek képzelő gyökér, hogy nem fogadják el a tényt, akármi legyen az, és lepontozzák azt a választ, ami valójában 100 %-ban hasznos. Bár a lepontozásnál az is számít, hogy olyankor már érdemes a többség irányába, a birkák után menni, mert ha egy válasz kevesebb, mint 50 %-ban hasznos, én meg hasznosnak találom, akkor mínuszba mennek a pontjaim a toplistában, mert nem a többség szerint látom. Ez azért is értelmetlen, mert idővel talán hasznos válasznak minősülne, csak az pontvesztéssel jár, ha nem úgy látom, mint a többi, akik itt élik az életüket, és válaszok értékelésvel foglalkoznak. Nem azt mondom, hogy mindenki ilyen, de a sok kocka igen. Személy szerint engem nem izgat a toplista, nem az az életcélom, hogy a Gyakori kérdések toplistájának az elejére kerüljenek, de egyeseket az a toplista tesz boldoggá.

Ez van. Ennyit ér ez az oldal.

2022. aug. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
59%

Most belinkeltél egy rakás pillangót akiknek 3 pár erőteljes lábuk van...


És igen, a boglárkáknak megvan mind a 6 lába, ahogy pl. a busalepkéknek is, medvelepkéknek is...

De egy rakás tarkalepkének akkor is 4 lába van ;)

2022. aug. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!