Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogy kell a pókot normálisan...

Hogy kell a pókot normálisan kidobni a házból?

Figyelt kérdés
Nem troll kérdés, most költöztem el otthonról, és rettegek a pókoktól(egyedülálló vagyok, szóval nem dobja ki helyettem senki), és nem tudom, hogy hogyan kellene őket kidobni, mert megölni nem akarom őket(nem vagyok állatkínzó).

jan. 26. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Befogáshoz pl. gyufásdoboz vagy befőttesüveg + papírlap.

A kiengedés már egyszerűbb.

jan. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Ha van egy átlátszó műanyag dobozod (pl. fültisztító pálcikák doboza) azt ráborítod, aztán alá tolsz egy papírlapot. Így bezárva ki tudod vinni, ott kirázod a dobozból. Állatbarát módszer, megsérülni sem fog.
jan. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Elobb faraszd ki:) ha kergeted, egy ido utan annyira kimerul, hogy nem igazan fog majd tudni kapalozni, amikor raboritod a fentebb emlitett dobozokat vagy vizepoharat. Igy kevesbe serul meg, es neked is konnyebb dolgod van vele. A pok nagyon serulekeny, es ijeszto is egyben. A legtobben inkabb egybol agyonvagjak, ha meglatjak rugkapalni. Es lelkiero kell a kirakasukhoz. Rendes toled, hogy nem olod meg oket egybol.
jan. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A műanyag doboz jó ötlet, bár a papírlap „alátolós” módszer miatt megsérülhetnek szegények. Én egy pálcikával szoktam őket óvatosan beletessékelni az eléjük/alájuk helyezett dobozba.
jan. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. #3 valóban nagyon sérülékeny, ezért is nagy probléma ez számomra, mert múltkor zsebkendővel fogtam meg egyet, és el is pusztult szerencsétlen😬 Viszont akkor megpróbálom úgy csinálni, ahogy leírták, mert tényleg nem akarom őket kinyírni. Had éljenek, hát ők is élőlények.
jan. 26. 21:21
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Jol latod a helyzetet. Sajnos egy kis behatasra is kilyukad a kultakarojuk, es elfolyik a testvaladekuk a nyilason. Es meg meg is marhatnak, ha zsepivel fogod oket. A dobozos megoldassal meg leamputalhatod az egyik labikot, amitol szinten "elverezhetnek". Ezert irtam a kifarasztasos modszert. Arra vigyazz, hogy addig ne szaladjanak be valami butor ala, mert rovid ideig nagyon tudnak sprintelni, es mindig a sotet helyeket keresik. Nagy nyilt terepen mukodik ez csak, ott viszont a legtutibb modszer.
jan. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
Én mindig gyufásdobozt használok, pókra, lepikére, darázsra, stb.
jan. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A papírlapos poharas módszernél én se tudok jobbat, csak óvatosan kell a papírlapra felléptetni a pókot. Ha a lába megsérül nem tragédia, tudnak élni 6-7 lábbal, illetve ha növésben lévő példányról van szó, a vedléssel regenerálja az elvesztett lábat.


Egy ecsettel is be lehet terelgetni az edénybe amivel megfogod.

Házban élő pókoknál am a kitessékelés nem feltétlen kegyelem, mert ők csak a házban tudnak életben maradni.

febr. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!