Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyire elterjedt dolog...

Mennyire elterjedt dolog kidobni a háziállatot azért, mert jön a gyerek?

Figyelt kérdés

Nővérem nemrég szólt, hogy jön a baba, ezért a macskáknak menniük kell. Kettő van nekik, el is hoztam magamhoz mindkettőt, mielőtt ki tudja hova kerülnek. (Nekem is van egy macskám, és mivel már sokszor voltak nálam az övéik, pl. mikor elutaztak, nem idegen nekik a környezet és az enyémmel is jól kijönnek)

Szóval ez mennyire elterjedt szokás? Mert ez elég gáz.


2020. aug. 9. 12:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
10%
Nem szokás, hanem észszerű megelőző intézkedés. A macskák több olyan betegséget terjesztenek, amelyek a várandós nőkre és a magzatra ill. a gyerekekre is veszélyesek (pl. toxoplazmózis).
2020. aug. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
35%
Elég sokan, apukámnak meg nekem volt egy közös kígyónk 7 éves voltam mikor megölték mert jött a kistesóm és kutya, macska se jöhetett miatta a házba
2020. aug. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
91%

Talán nem kéne állatot tartani, ha ez a színvonal valahol...

Érdekes, több millió gyerek felnő egészségesen macska mellett. De ok, neki jobb félni, mint megijedni, de akkor talán nem kellett volna macskát hozni a házhoz. Egyesek még mindig nem fogják fel, hogy az állatért FELELŐSSÉGGEL tartozik a gazdája EGÉSZ ÉLETÉBEN?

2020. aug. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Mifelénk (kisvárosban) nem elterjedt szokás. Abban a negyedben ahol mi lakunk mindenkinek van valami állata(macska, kutya, nyúl, szamár, galamb stb.), viszont senki nem dobta ki a háziállatát a születendő gyerek/unoka miatt. Szerintem is gáz, mert egy házikedvenc és egy kisgyerek megfér egymás mellett. Nem kellene lemondani az egyikről a másik miatt.


Erre felé teljesen természetes, hogy pl 1 éves kisgyerekek már szamárt/lovat is simogatnak értelemszerűen felügyelet mellett. A szülők pedig nem kaptak szívrohamot emiatt.

2020. aug. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én szerencsére sehol nem találkoztam ilyen primitív hozzáállással, hogy egyszerűen kidobjuk, pláne megöljük az addig szeretett állatot. Mindenhol maradhatott, nyilván bizonyos óvintézkedések mellett, mint pl gyerek szobájába nem mehetett be, nem hagyták egyedül vele, amíg pici volt stb.
2020. aug. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
87%

2

örülhetsz, hogy téged meghagytak!

egy kisiskolás az egy veszélyes fertőzésforrás.

több száz kisgyerektől tudja a családba bevinni a kórokozókat...

2020. aug. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
88%
#1-es A többség nem ilyen tájékozatlan, mint te, és nem rakja ki a macskát. Mosatlan zöldség-gyümölcstől hamarabb kapsz toxoplazmózist, mint a macskától, akinek lakásban minimális esélye van megkapni, és ha fertőz sem sokáig teszi, amennyiben átestél rajta, akkor semmi veszélye sincs. Egy kiegyensúlyozott, rendszeresen féreghajtott, orvos által rendszeresen ellenőrzött macskától semmi baja nem lehet a családban senkinek.
2020. aug. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
98%
Szerintem is nagyon gáz. Nálunk teljesen egyértelmű volt, hogy maradnak a macskák, amikor jött a baba, és azóta tényleg jól meg is vannak egymással. Az ellenkezőjére szokták mondani egyébként, hogy kerülendő, azaz amíg nagyon kicsi a gyerek, addig ne jöjjön új háziállat.
2020. aug. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos elég gyakori, mert az emberek esztelenek és felelőtlenül visznek a házhoz állatot. Sokszor az állatnak azért kell mennie, mert már úgyis ráuntak, vagy a gyerek mellett nem akarnak már törődni vele, a többi csak mese habbal.

Ami meg a toxoplasmát illeti, csak azokra a terhes nőkre jelent veszélyt, akik még nem estek át rajta (de akinek van macskája, az szinte tuti, hogy átesett), és még akik nem estek át rajta, azok is pár óvintézkedéssel könnyen megvédhetik magukat. Szóval ez csak tájékozatlanság és / vagy kifogás.

2020. aug. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem is elég gáz. Mi elénk három hónappal ezelőtt odatettek egy gyönyörű háromszínű nőstény kiscicát, ami kb. olyan 2 hónapos lehetett. Egy dobozba volt becsomagolva szegényke, amin egy pár lyuk volt, hogy ne fulladjon meg. De amikor kiengedtük úgy megrémült, hogy futásnak eredt, s találkozott a szemben lakó szomszédunk felnőtt kandúr macskájával, azért tudtuk megfogni. (Kertes házban lakunk.) Viszont amikor a házba bevittük, úgy elbújt, hogy azt hittük megszökött és nem látjuk többet. (Ez délelőtt történt.) Aznap estefelé elkezdett nyávogni. Kiderült, hogy a konyhaszekrény alatt keresett menedéket. Amikor előkerült, csipás és lázas volt. Egy vederbe volt kiöntve a konyhába mosogatóvíz, amibe beleugrott, hogy lehűtse magát. Egész éjszaka fent kellett vele lenni, hogy megnyugodjon. Örülünk neki, mivel sok egerünk van és jó egerésző, szobatiszta kismacska. De gondolj bele, ha nem találtuk volna meg, még kutya is széttéphette volna. A testvéred hamarabb is gondolhatott volna erre, hogy ha lesz gyereke, nem kellenek a cicák. Eddig nála éltek, őhozzá vannak hozzászokva. Bármennyire mondják, hogy a kutya hűséges, a macska viszont nem. Ha hiszed, ha nem, a mi cicánk még a nevére is hallgat, és sok mindent megért, amit mondunk neki. Mi nem tudnánk tőle megválni.
2020. aug. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!