Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mit tehetnék ellene? Apró...

Mit tehetnék ellene? Apró muslicaszerű rovar kínoz már egy éve. Volt már valakinek ilyen? Hogy sikerült tőle megszabadulni? Nem írtja semmi

Figyelt kérdés

2-3 mm nagyságú, mint a muslica.

Hajnalban összecsipked, a csípésekből gyakran szemölcs lesz.

Beszórja az ágyat, a hajamat, a hátamat a petéivel, amik másnap délelőtt kikelnek és úgy csesztetnek, mintha tetves lennék.

Ezek olyan aprók, hogy nem is látni őket szabad szemmel, csak áteső fényben csillannak fel, még világosak és repülni is tudnak. Létezik olyan rovarlárva, ami repül?

Már minden rovarirtót kipróbáltam, rengeteg pénzt költök rá és alig van eredmény.

Az orvosok kinevetnek, szerintük meg vagyok buggyanva.

A bőrgyógyász konstatálta, hogy számtalan apró angiómaszerű dolog van a testemen, de kötötte az ebet a karóhoz, hogy nem rovarcsípés. Oké, mondtam, szerintem az, de engem nem érdekel, hogy gomba, baktérium, vagy akármi is, csak szüntesse meg. Erre nagyot nézett és ajánlgatni kezdett olyan rovarirtót, amit én már kipipáltam, mint hatástalant. olvastam a lepkeszúnyogról, de az más lehet.

Van valakinek ilyesmije? Orvoshoz már nem megyek, csak nevet rajtam...



#légy #rovar #bolha #muslica #szúrás #csípés #lepkeszúnyog #vérszívó élősködő #apró fekete bogár
2012. szept. 16. 22:10
1 2 3 4 5 6
 31/59 A kérdező kommentje:

Ezek után aligha fogok az ANTSZ hez rohanni a gyufáskatulya bogárral. Még a végén pszchichiátert küldenek rám. Saját magam fogok utána járni.

A te ismerősöd mit mondott erre konkrétan?

2012. okt. 14. 16:32
 32/59 anonim ***** válasza:

A hallucinálásról már írtam, ez volt a lényege.

A többihez is fűzött megjegyzéseket, de már nem emlékszem rá, különben sem vagyok szakember, úgy nem tudnám elmondani, ahogy Ő.

Rögtön az a gondolatom támadt, hogy meglehet, sokan keresték már őket hasonló problémával, csak nem tudták elcsípni a rovart. Naná, hogy később is iparkodott, mert bízott volna bennük a szerencsétlen, de hiába.

A javasolt módszert egyszerűen fedeztem fel.

Mivel állandóan idegesített a takaró alatti nyüzsgésük, mindig is fujkáltam be nekik és először a Bolfo produkált elpusztult példányt. Később a derzett is elintézett belőlük párat. A többi hatóanyag nem hozta a kívánt eredményt.

Megeshet, hogy néhány napig nem érek majd rá, de hidd el, rettenetesen érdekel az eredmény és drukkolok Neked!

Üdv.

2012. okt. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:

Házi praktikák rovatban javasoltak több dolgot rovarok ellen.

Például a kamilla teát.

Nem meginni kell, hanem magára kenni, vagy locsolni az embernek és ha megszárad, akkor elkerülnek a rovarok.

Állítólag

2012. okt. 20. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
100%

Van valami?

A ragasztószalag azért nem jó, mert az elején annyira pici, hogy normális körülmények között nem látni, akár csak a porszemet.

Úgy figyeltem fel rá, hogy egyszer leültem a heverőre és egy fénysugár bevilágított a szobába, arra felé, ahol voltam.

Rövidesen elcsodálkoztam, mennyi por lett a lakás levegőjében. A porszemek egyenesen felém tartottak és kezdődött a szokásos érzés a nyakamon, hajamon, stb...

Csak a fénypászmában volt látható.

Aztán kipróbáltam zseblámpával, azért írtam, mert úgy látható. Örülök, hogy Te is próbát tettél vele.

Ez még világos színű és ha tudod mit kell nézni, amikor egy egy pillanatra fekete háttér előtt, vagy monitort nézve, mikor netezek, egy pillanatra feltűnik, előtte észre sem vettem.

Fény nélkül a csillagász sem lát semmilyen objektumot.

A ragasztószalagon sem lehetne látni valószínűleg semmit. Csak még bolondabbnak tartanának.

Van valami digitális fényképezőgéped?

Bár a kifejlett példány is pici: 1-2 mm. Nehéz lekapni, de azt már lehetséges.

Makrózni kellene, közgyűrűvel, ha kivehető az optika. A közgyűrű olcsó és ezeknek az obejektív rendszereknek több fókuszpontja van, persze hozzávaló közgyűrű kell.

Fotóst is hívhatsz.

Le van ejtve a doki. Ha sikerül lefotóznod, beazonosítjuk az interneten, segítek.

Ablakpárkány nem biztos, amit az ágyban kapsz el, az a tuti.

Arra emlékszem, hogy a karcsú és a szárnya hátrafelé áll.

Hátrafelé tart és majdnem annyi lelóg, mint a rovar teste, (majdnem) megduplázva a méretét.

Meglehet, hogy ki is tudja terjeszteni a szárnyát, ha él, elpusztulva szerintem is muslicára hasonlít.

2012. okt. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim válasza:
51%

Nem leget,hogy Morgellons kór?

[link]

Itt vannak róla cikkek.Jobban vagy már?Még azóta is kínoznak?

2013. márc. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:

Figyelj !

Az a hülye, aki ezeket összehordta!

Ráadásul sejtelme sincs a saját szakmájáról

Illetve az a baj, azt hiszi, mindent tud. de ne higgy neki

Pancser

2013. márc. 2. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 nemjuteszembeeh válasza:
vegyél rázó keveréket
2014. máj. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim válasza:
65%

Gyerekek!


Ugyanez itt is a helyzet. Csak nekem eszembe jutott, hogy a zöldségesnél vettem két banánt meg két szem mandarint. Hazajöttem, és ráraktam a zacskót a ruhákra.

Pár óra múlva az egész szoba tele apró láthatatlan 1 mm körüli v kisebb pattanóbogarakkal, fényre eltűnnek.


Utánaolvastam én is, nem lehet h ezek az úgynevezett TRIPSZEK? Ezt azért látjuk átlátszónak, mások meg sötétnek őket, mert ugyanaz csak idővel barnulnak be.

Még nem próbáltam, de le van írva az irtásuk.

Szerintetek?

2014. máj. 30. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim válasza:
JA és itt egy link is: [link]
2014. máj. 30. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
lángszóróval kell végigmenni
2014. dec. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!