Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Így November közepén mennyi...

Így November közepén mennyi esély van arra hogy kullancs mászik belém?

Figyelt kérdés
Nem régen voltam túrán... bírják ezek a dögök az ilyen hideg időt? A sok lehullott levél között...

2013. nov. 18. 23:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Per pillanat, a legideálisabb időjárás van számukra.
2013. nov. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Van rá esély simán, hogy mekkora, azt nem tudom.

Pár éve belém október utolsó napjaiban mászott egy kullancs. Saját telkünkön gereblyéztem és tisztára be voltam öltözve, hogy még a nadrág szárt is begyűrtem a zokniba... Igaz a hideg miatt tettem úgy. nem tudom hol mászott be, de a csípőmön csípett meg.


Jól tűrik a hideget, szeretik a nyirkos környezetet. És szakértők mondják mindig, hogy az őszi levelek között azért s szeretnek lenni, mert onnan könnyen felkapaszkodhatnak a kutyákra és más kisállatokra...


Viszont ha kullancs lenne benned, már csak észre vetted volna... Nekem úgy emlékszem picit viszketett már miután bennem volt.

2013. nov. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Óó hogy az a ...

Köszönöm a válaszokat.

Nem néztem át magam túra után, aztán mentem is zuhanyozni szóval ha volt bennem szerintem akkor már kijött és nem fogom megtudni.

Fantasztikus...

2013. nov. 18. 23:34
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
még ennél hidegebbet is bírnak, most egész kellemes az idő. ha kirándulni mész mindig nézd át magad, de már voltaképpen a parkokban, sőt néhol már a kertekben sem avgy biztonságban
2013. nov. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy szimpla gyors zuhanyzástól nem mászik ki belőled! Max levakarni tudod magadról, pl ha dörzsiszivaccsal tisztálkodsz, de azzal is erősen és egyben ellenkező irányba kellene húzni, hogy kitépődjön. Mert egy kullancs nagyon pici és lapos az elején, és erősen benne van a bőrben a szájszerve, ha már annyira benne van...

Szóval még egyszer mondom, hogy ha volt/van benned, azt észre kellett volna venned...

Mert érted, ha pl egy szivaccsal téped ki magadból, az úgy húzza abőrt,, hgoy mindenképp észre vehető. Ha elkaparod körömmel, akkor meg azt veszed észre, és pl megijedsz, hogy anyajegyet kapartál el, mire megnézed, és lám kullancs...


Egy túrától nem kell úgy félni, ha valaki túrázni megy, az nem egyenlő azzal, hogy mindenképp kullancsokat szed össze. Egy parkban ülve, vagy a saját kertben épp annyi az esélye az egésznek, ha nem több is...

2013. nov. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm a válaszokat. Tudom hogy nem ki egykönnyen azért gondoltam hogy kimászik a zuhanyzásnál mert nem szereti a tusfürdőben lévő kémiai anyagokat.

Tudom hogy annyira nem kell rettegni a túráktól, főleg ha a szép tágas utakon jár az ember. Na én nem ott jártam.

Még tegnap átnézetem magam és nem találtam semmit.

De igen sajnos már a parkok és a város is veszélyes ilyen szempontból. Ebben az ügyben egyébként átadnám a "szívélyes üdvözletemet" a EU-nak, amiért be lettek tiltva a kullancsirtó szerek. Persze értem én, hogy nagy a business így az oltásokkal...

2013. nov. 19. 15:24
 7/22 anonim ***** válasza:
71%

A kullancsirtó szerek nem csak a kullancsokat irtják... Ez a baj velük, ezért tiltják be. Kipusztul tőlük sok más rovar is, ami viszont nemhogy hasznos, hanem szükséges is az ember életéhez! Mint ahogy a szúnyogirtók... Azoknak rettentő hatását már magam is tapasztaltam. 1-1 vegyszeres szúnyogirtás után oké, kevesebb lesz a szúnyog, de ami azt illeti nem sokkal, hanem a méhek pusztulnak tőle rendesen! Tucatszám találok elhullott méheket kertészkedés közben ilyen akciók után.

Ha a méhek kipusztulnak, márpedig igen fogynak..., akkor nem lesz ki beporozza a virágokat, szóval nem lesznek gyümölcsök, zöldségek, max kajálhatod a klónozott műterményeket vagy nekiállhatsz kézzel beporozni...


Legkönnyebb mindent kiirtani, mi? Csak mert lusta vagy magad túra után átnézni. Amúgy vehetsz a boltban kullancsriasztót, amit ha pár óránként magadra és a ruhádra fújsz, akkor nem fognak rád mászni... Rém egyszerű.

2013. nov. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Rém egyszerű, és számomra rémséges volt hogy mennyire semmit nem ért. Táborok alkalmával ugyanúgy belém másztak a kullancsok és agyoncsíptek a szúnyogok. Pedig nem a legolcsóbb vacakkal fújtam magamat.

Egyébként számos kezdeményezés volt, arra hogy minél környezet kímélőbb kullancs irtó szereket állítsanak elő. Volt jó pár felfedezés is amivel ez megvalósítható lett volna ha megvan a kellő akarat hozzá. A probléma az, hogy nincs. Abból ugye nincs haszon ha senki nem kér oltásokat, miért lenne így rá bármiféle akarat?

Én azt nagyon megértem, hogy a régebbi szerek akár más fajtákra is veszélyt jelentettek.

De szerintem az sem állapot, hogy ha a gyereket elviszed kicsit olyan helyre akár a városban ahol sűrűbb a növényzet már azon kell kattogjon az agyad hogy nem-e mászott bele valami. Mert igenis ez a kullancs ügy már veszélyes szintre nőtte ki magát. És nem hiszem hogy a mai tudománnyal ezt a problémát ne lehetne megoldani.

Mert szerintem az sem megoldás hogy a gyermeket kell permetezni.

2013. nov. 19. 15:57
 9/22 A kérdező kommentje:
És hidd el nem lustaságról van, mert amikor anno voltam táborba akkor is minden lefekvés előtt az volt a program hogy átnézegettük magunkat, aztán tépkedtük ki egymásból az élősködőket. De valljuk be hogy ez nem egy életbiztosítás. Már csak azért sem a kisebb példányokat ha épp olyan helyen vannak akkor közel sem biztos hogy kiszúrja az ember. Lehet mondani hogy viszket, én pl nem emlékszem rá hogy megéreztem volna ha volt bennem.
2013. nov. 19. 16:02
 10/22 anonim ***** válasza:
33%
89.283838344495857575623473824678267826471244627341% esélye van annak hogy ez nem fog megtörténni.
2013. nov. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!