Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Így November közepén mennyi...

Így November közepén mennyi esély van arra hogy kullancs mászik belém?

Figyelt kérdés
Nem régen voltam túrán... bírják ezek a dögök az ilyen hideg időt? A sok lehullott levél között...

2013. nov. 18. 23:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
72%

Hát nem tudom mennyivel ugrott meg az oltást igénylők száma, de az biztos, hogy sem én, sem a túrázós és természetőrült barátaim sem oltatták be magukat azért mert megszűnt az ipari kullancs és egyéb rovarok irtása...


Tényleg mióta is nem irtanak? Vicces, de bennem pont még akkor volt kullancs (4 összesen), amikor még irtották. Mostanában nem. Pedig ültem és feküdtem is sokszor a zöldben azóta is.

Ez nem ezen múlik. Egyébként meg ha belegondolunk, akkor mi értelme volt az irtásnak, hisz nem volt 100 százalékos. Állítom 50 százalékos sem volt az eredmény...


Azt is állítom, hogy ha nem lett volna kihirdetve, hogy vége az irtásnak, csak egyszerűen nem irtottak volna szép csendben, akkor eszedbe sem jutna most károgni.

2013. nov. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
61%

Egyébként a mai tudománnyal meg lehet oldani a problémát. Csakhogy pénz nélkül általában nem megy. Én nem vagyok szakértője a kullancsirtásnak, de mégis van 1 (1-2) ötletem, hogy hogyan lehetne megritkítani a kullancsokat. Csakhogy a saját ötletem megvalósításához is rengeteg pénz kellene, mert házilag nem tudom előállítani a dolgot... De akik hozzáértők, és előrébb tartanak az ötletük megvalósításában, azok is elakadnak pénz híján.

Ha van felesleged, adakozz! Vagy oldd meg te a problémát és ne mástól várd...!

2013. nov. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
61%
(Sokkal nagyobb az esélye annak, hogy ha reggel kilépsz az utcára, elüt egy idióta autós. Se oltásod ellene, ha már megölt nem tépheted ki magadból utána a halált, és ráadásul nem is irtják őket. Pedig nagyon veszélyesek, főleg így tél felé téli gumi nélkül... Vicces, hogy a kullancsok miatt félted az életedet.)
2013. nov. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Na jó... Elég volt ebből az álszent, lekezelő, katyvaszról amit ebben az undorító kioktató hangnemben összehordasz itt. Szerintem normálisan beszéltem veled.

Mondhatsz akármit régebben nem volt ekkora szenzáció a kullancsok körül. Szüleim azt se nagyon tudták mi az, pedig voltak úttörők és futkostak ugyanazokon a helyeken, ahova akár én rendszeresen járok túrázni. Csodaszámba ment ha valakiben kullancs volt. De ez még 20 évvel ezelőttre is igaz. Te állíthatsz innentől kezdve akármit.

Nem kell az álszent hülyeség, hogy én oldjam meg. Nem vagyok biológus és nem semmiféle természettudományokkal kapcsolatos szakon nem végeztem az Egyetemen. Meg vannak erre az emberek, akiknek ez a munkájuk. És az állam dolga hogy anyagilag támogassa őket.

Egy szóval sem említettem hogy kullancsok általi haláltól rettegek. De veszélyes is lehet és ez tény. Attól mert valaki közli veled, hogy az AIDS az halálos kimenetelű azzal még nem arra akar kilyukadni hogy attól retteg hogy AIDS okozza a halálát. Csak hogy valami rossz példát mondjak, hátha úgy felfogod.

Nem tudom hogy mi volt az amin neked ekkora hisztériát kellett kicsapnod? Meg lettél sértve? Kullancs vagy?

Ha merevedési gondjaid vannak azt nem megy az asszonnyal a menet, vagy nő vagy és épp a klimaxodat éled az sajnálatos, de ne rajtam vezesd le az ebből adódó feszültségedet. Konzultálj orvossal, vagy valami.

A kérdésre meg már bőven megkaptam a választ, többek között tőled is, már meg is köszöntem. Szóval szerintem nyugodtan lezárhatjuk a témát.

2013. nov. 20. 00:35
 15/22 anonim ***** válasza:
61%

Te hisztizel, olvass csak vissza!


Kampányolsz egy baromságért úgy, hogy semmit sem tudsz a téma hátteréről. Látszik, hogy beszűkölt a gondolkodásod. De végül is ez nem lenne nagy baj, ha nem szólalnál meg nyilvánosan. Így meg hogy felteszel egy ilyen kérdést, és bemutatod tudatlanságodat a további hozzászólásaiddal, akkor ne háborodj fel azon, hogy válaszolunk, és próbáljuk megvilágítani az okokat.

EZEK A VÁLASZOK NEM CSAK NEKED SZÓLNAK! Te tetted fel a kérdést, de ugyanez sok más embert is érdekelhet és ide fog találni.

Lezárhatjuk egy olyan válasz után az oldalt, hogy hát igen jajj de hülye ez az EU, hogy betiltotta a kullancsirtást és biztos az oltásgyártó cégekkel megy a mutyi, és akkor te nyugodtan fekszel le este, mert lám milyen igazad van, megerősítést kaptál, és tudod, hogy nemcsak te pufogsz magadban, hanem más is.

Csakhogy más is fogja ezt olvasni, és nekik még jól jöhet, ha megismerik legalább felszínesen a dolog okát, és rájönnek, hogy nem is hülyeség a tilalom!


Neked nem kell ide visszatérned, ha nem tűrsz ellenvéleményt. Maradj meg a kis burkodban. Amúgy is fekete úton nyilván hozzájuthatsz irtószerhez, állítólag nem ritka még...


De más talán szeretne fejlődni, és azért keres rá egy ilyen kérdésre...

2013. nov. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
18%

Ja, és egy teljesen más példa, hogy értsd:


Pl. betiltották az azbeszt használatát az építkezéseknél... Szerinted miért?

Mert idővel rájöttek, hogy betegséget okoz. Ez évtizedekkel ezelőtt még nem volt nyilvánvaló. Mára igen, fejlődött a világ, beszüntetik azt is...

Ugyanígy a kullancsirtó vackot is. Rájöttek, hogy a kullancs ellen nem elég hatékony. Hasznos rovarokat viszont túl nagy számban öl ki, ami előbb utóbb biológiai katasztrófához vezethet...


A kullancs természetes ellensége a fürkész darázs és esetleg a gyöngytyúk. A fürkész darázs már alig található meg, mert azt is kipusztították a sok vegyszerrel. Így a kullancsok is szépen elszaporodhattak.

Most ha a te és társaid kedvéért továbbra is irtanák az elavult módon a kullancsot, akkor kiirtanák a többi sok hasznos rovart, és majd jönne a következő kártevő a kullancs helyett. Így megy ez... Épp ezt kellene megelőzni még amíg lehet.

2013. nov. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Egyenlőre te vagy az aki azt tükrözöd hogy instabil az idegrendszered. Miért írod azt hogy így "válaszolunk"? Csak te válaszoltál így. Érdekes másnak nem szúrt szemet. Azt írok le amit akarok, ha nekem ez a véleményem akkor ezt írom. Csak egy mellékes megjegyzés volt, amin te aztán -mivel más elfoglaltságod gondolom nincs- elkezdted a vitát kicsapni. Aztán ki is fejtettem neked bővebben a véleményem, amire azóta se tudtál semmi érdemi kritikát adni, csak személyeskedsz mindezt megtűzdeled egy-két "nesze semmi fogd meg jól" állítással. A te írásod sem, kelti azt az érzést az emberben hogy nagy szaktudásod lenne a témáról. Én legalább nem beszélek nagyokat és csak arról írok amit tudok...

Te ellenben valami érzelmileg instabil, fogalmazni nem tudó, ostoba ember látszatát kelted. Azt nem állíthatom hogy az vagy de teljesen ez jön a stílusodból. Ezért remélem megbocsátasz ha továbbikban figyelmen kívül hagyom a megszólalásaidat.

Egy jó tanács, hogy legközelebb változtass valamit az érvelési módszereiden és a hangnemeden. Neked is sokkal jobb lesz...

2013. nov. 20. 16:47
 18/22 anonim válasza:
100%

A november mióta nagy kezdőbetűs?


Esély az van, változó. Bírják a hideget.

A korábbi permetszernek több kára volt, mint haszna, jól írják előttem. A magyar találmány támogatás hiányában elakadt. [link]


Annyira azért ne legyél hipochonder! Fura foltok esetén már van ok aggodalomra, akkor irány a kullancsambulancia.

2013. nov. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Granulátum ***** válasza:
100%
5 fok felett vígan elvannak, csak a szárazságot nem szeretik
2013. nov. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

HAlett volna benned kullancs, legkésőbb zuhanyzásnál észrevetted volna.

Nagyon helyes, h betiltották az irtószereket, mert a körforgásba bekerülve a madarakat, ill. az őket elfogyasztó emlősöket is szépen kinyírta.

Vidéken lakom, kullancsos terepen, nekem bejött a vape gyógynövényes spray, ajánlom neked is.

2013. nov. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!