Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért félnek az emberek a...

Miért félnek az emberek a pókoktól?

Figyelt kérdés

2015. márc. 4. 21:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
37%
Engem valamiért a külsejük taszít. Ha picik (pár mm-esek), akkor még cuki, de ha már fél cm-esek, attól már rettegek. :D Nem tudom megmagyarázni, miért. Így lettem programozva. :P
2015. márc. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
33%
Fogalmam sincs. A nagyok tényleg nagyon undorítóak. Én a potrohukat nem bírom.
2015. márc. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
42%

Elméletileg a mozgásuk miatt. A pókok lábai nem meghatározott sorrendben mozognak, hanem össze-vissza, és ez elvileg egyes emberekben olyan mélységes undort okoz, hogy totál kikészíti.


Erről még nem is olvastam annak idején, de volt egy esetem ami eléggé egybevág ezzel: Pár éve (gyerekkorom óta rettegek a pókoktól) kimentem éjszaka a WC-re, és a mosdókagyló alatt volt egy kaszáspók. Félálomban láttam, hogy ott van, de nem akadtam ki túlzottan, viszont elkezdett mászni felém, és szó szerint kivert a víz, és egész éjszaka nem aludtam, még bőgtem is, mert folyton azt éreztem, hogy mászik rajtam. Szóval szerintem igaz lehet ez a mozgásos elmélet.

2015. márc. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 v.zsófi válasza:
89%
Mert nem ismerik őket.
2015. márc. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
20%
A pók egy gusztustalan állat és még egyes fajtái csípnek is. Van aki nem fél, csak undorodik tőle. Más van így a békával is én például azt megfogom, de a pókot nem. Emberek és pókok különbözőek!
2015. márc. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem mindentől azért félünk, mert ősi ösztönök alapján bevésődött, hogy veszélyes ránk. Miért félünk mondjuk a patkánytól, míg a vakondtól nem? Nos, azért, mert a patkány veszélyeztet minket azáltal, hogy bepiszkítja az élelmiszerkészletünket és betegségeket terjeszt. Ez a megfigyelés volt előbb, a félelem az erre adott "intelligens" válasz, ha úgy tetszik. A félelem csak az eszköz, ami garantálja, hogy távol tartsuk magunkat attól, ami veszélyes ránk, mint ahogy szagok esetében is az a helyzet, hogy azért érzünk büdösnek dolgokat, mert azok ránk nézve károsak lehetnek (pl. a széklet, ami fertőzések melegágya).


A pókoknál is ez lehet a helyzet: minden pók ragadozó, tehát mindnek van mérge. És, bár nem mindegyik veszélyes az emberre, megtanultuk, hogy a csípés kellemetlen, duzzanatot okozhat, esetekben pedig komoly következményei is lehetnek. Tehát kialakult a félelem. Ugyanígy, nem minden gomba mérgező, mégis azt látni, hogy egy kisgyerek válogatás nélkül széttapossa az összes gombát. Valahogy ez az alapreakció. Miért? Mert az ösztöneinkben kódolva van, hogy bizonyos gombák mérgezőek.

2015. márc. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
64%
Lehet akár gyerekkori bevésődés is. A gyerek megfog egy pókot, az anyuka felsikít, hogy "Fúj tedd le megcsíp!", tehát a gyerekben az marad meg, hogy a póktól félni kell, mert veszélyes. Még ha az esetet el is felejti, tudat alatt megmarad.
2015. márc. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Ékszerteknős455 ***** válasza:
13%

Szia

Engem nem a kinézetük... Hanem amikor ugy érzem mászik rajtam... Semmi láb... Engem csak az ilyeszt meg, ha másik rajtam + ha valaki ismeri a tarantullát, meghallja miket eszik és h milyen naná h retteg XD

amugy sztem ezektől:

- egy gyerekkori emlék

- kinézet

- a lábaik

- vagy csak úgy...

2015. márc. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
5%
Azért mert undorítóak!Az ember ránéz és egyszerűen borzongás lesz rajta úrrá. Ez én esetemben ez elmondható miden olyan állatra aminek a fejéből/törzséből nő ki egy (a test többi részéhez képest) hatalmas gusztustalan szőrös potroh. Egyszerűen aránytalanok és csúnyák, számomra ezért annyira visszataszítóak, ennél jobban nem tudom körülírni.
2015. márc. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
18%
mert bizarr külsejük és mozgásuk van, agresszív és ragadozó. az hogy "csúnya", az relatív. valaki a kígyóktól vagy akár a galamboktól fél, na én azoktól nem.
2015. márc. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!