Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért félnek az emberek a...

Miért félnek az emberek a pókoktól?

Figyelt kérdés

2015. márc. 4. 21:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Na ne már! A pók tök cuki, elül egy sarokban a hálójában, és kész. Nem úgy, mint a csótány meg a légy, ami rádmászik... vagy a szúnyog, ami nem csak a véredet szívja ki, hanem amikor már jóllakott, tiszteletköröket repül a füled körül, nehogy véletlenül aludni tudjál. :-( A pók nem csinál semmit, felőlem száz is lehet a szobában!
2015. márc. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
81%
Úgy tudom, minél jobban különbözik egy állat felépítése az emberétől, annál jobban tartjuk gusztustalannak, vagy félünk tőle.
2015. márc. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%
Uccsónál a pont. Ráadásul szerencsétlen jószág az összes többi élőlénytől is jelentős mértékben elüt.
2015. márc. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
100%
Az hogy undorítóak túlzás. Én imádom nézni a pókokat, de azt nemszeretem ha rajtam mászik! Az hogy aránytalanok megint csak egy baromság. Amúgy meg hasznosak! Megfogják a hülye legyeket. És az ugrópóknak nézzétek már meg milyen édes a pofája!!!! Meg kell zabálni! :3 a Kaszáspók meg kretén ahogy kalimpál a hosszú lábaival xd Viszont rengeteg gyönyörű pók is van, amik színesek. El sem lehet hinni róluk hogy pókok! Amúgy annak van igaza aki azt írta hogy: minél másabb formájúak mint az ember, annál jobban undorudunk tőlük. Én semmilyen állattol nem undorodom személyszerint ;) remélem megadtam a választ :)
2015. márc. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:

Ha rám akadna egy keresztespók, szerintem meghalnék. Vettünk egy kertes házat. Mindehol keresztespók. Azt is megbántam hogy élek. Hisztizek egész nyáron. Olyanokat visítok, ha fölöttem-közelemben észreveszek egyet, mint akit ölnek. Borzongok, égnek mered a szőr a kezemen ha pókra gondolok.

Egyébként megfogom simán a békát, az egeret, a hernyót. A patkányt is megfognám, ha olyan helyzet lenne. Nem érdekel a kígyó gondolata.

Nálam szerintem minden félelem a pókba tömörödött. Ezért szeretem a telet.

2015. márc. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Nem akarok offolni, de nem ősi ösztön. TANULT, a szüleinktől (vagy mástól) látjuk, h "jujj" és berögzül.

Nekem mázlim van, apukám minden ilyesmit (és mást) imád, de anyukám hiába biológia tanár ,fél tőlük, így minimálisan bennem is megvan, de én fogom meg és rakom ki a lakásból őket (kivéve, ha apukám ott van :D )

2015. márc. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Én azért vagyok ki tőlük mert rohadt gyorsak! Tök szívesen megfogom és kirakom az ablakon őket, de szuper gyorsan el szaladnak aztán nem merek megmozdulni mert nem akarok rájuk lépni
2015. márc. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Szerintem a pókokl való félés is egy olyan félelem mint más félelmek (magasságtól stb.) Úgy gondolom, hogy mint minden félelmet ezt is le lehet győzni. Az ember saját magával kell megértesse és eldöntse, hogy mitől kell igazán tartania és mitől nem. Ha úgy döntenél, hogy megbarátkozol a pókokkal akkor kezd az egyszerű közönséges pókkal :)
2015. márc. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én ezt magamnak úgy fogalmaztam meg, hogy minél távolabb áll tőlem az evolúciós besorolásban, annál jobban félek tőle. (Minden rovartól rettegek.)


Creepy: erre nincs jobb szó. Ha mondjuk egy kutyához vagy macskához kellene hasonlítanom: a pókról, ha nem mozdul, nem tudom, melyik az eleje, melyik a vége. Nem tudom, melyik irányba néz, ha elindul, merre indul el. Nem tudom, hogy most gondol-e egyet, és leereszkedik a hálóján vagy marad. El tud olyan helyre bújni, ahol nem látom, így gyakorlatilag bárhol lehet.


Ha nem is vagyok Dr. Dolittle, egy kutyáról csak meg tudom mondani, hogy arra megy, amerre a feje néz, és látom, hogy merre néz a feje. Képzelj el a kutyát, aminek nincs feje, nincs feneke, és van még plusz 4 lába. Ahogy mondtam: creepy.

2015. ápr. 8. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!