Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Szeretném legyőzni a fóbiám a...

Szeretném legyőzni a fóbiám a lombszöcskével szemben. Ez be válhat?

Figyelt kérdés
Egyszerűen félelem és irtózat fog el, ha a kozelemben van egy. Arra gondoltam éjszakára kinyitom az ablakot, hátha be repül egy. Aztán vagy odarakom a kezem, hogy másszon rá, vagy simán megfogom a szárnyánál. Mire számítsak? Gondolom nem azért jon be, hogy megharapjon meg ilyenek. Cserebogárnál sikerült, ott láttam havert, hogy odarakta a kezét, a bogár rá mászott és ennyi. Aztán legközelebb én is kipróbáltam, kitettem a kezem, a cserebogár felmászott rá felemeltem és onnan repült el. Onnantól kezdve meg merem fogni. Működhet a lombszöcskénél is? Volt valaki hasonló helyzetben?
2017. aug. 5. 17:47
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Volt már vele afférod, vagy mi a félelmed "eredete"?

Megijedtél, amikor egy a szemed láttára tárta szét a szárnyait, hogy jól odébbrepüljön?

Mint az élet oly sok területén, itt sem a méret a lényeg :)


Ha nem érzi magát veszélyben, akkor semmi félnivalód, "direktbe" nem támad. https://www.youtube.com/watch?v=79pZ5GhT-no

" A zöld lombszöcskék ragadozók, de csak a náluknál kisebb rovarokra, rovarlárvákra veszélyesek.

"Harapásra" CSAK AKKOR lehet számítani, ha valaki kézbe veszi őket: ilyenkor az állat védekezni próbál, és mivel semmilyen más módja nincs erre, az életmódjából adódóan igen erőteljes rágóival próbál az őt fogva tartó kézbe harapni.

Szerintem tedd oda a kezed és itt láthatod, hogy nem tesz kárt benned és egy "felderítő körúton túl" több figyelmet (vagy annyit sem) pazarol rád : odébbáll. Érdektelen vagy a számára.

https://www.youtube.com/watch?v=NgKdjz29mz8


Sztem tudatosítsd magadban, hogy totál ártalmatlan és te próbálj "közelíteni" hozzá.


Nekem kicsi koromban a pókhálókkal volt bajom, de azzal sem minden esetben. Pottyantósunk volt és ott a falécek alatt mindig volt háló. A pókokat már akkor is imádtam, de a pókhálóktól volt némi iszonyom, míg el nem költöztünk. Amúgy minden tücsköt-bogarat, gilisztát-kukacot behordtam a lakásba. Óvis koromban pedig egy mittudomén milyen fajta pók volt a szobám féltett lakója. Pókfonálon ereszkedett le esténként többször is a mennyzetről, mint egy jojó. "Megnézett" engem, aztán szép lassan visszament. Talán vmi karolópók-féle volt: néha mesét is mondtam neki. :) Világéletemben mindig jobban kijöttem az állatokkal, mint az emberekkel, talán szép lassan "emberfóbiás" leszek.

2017. aug. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!