Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi lehet ez a lepke vagy...

Boszi8323 kérdése:

Mi lehet ez a lepke vagy rovar? Férjem szerint űrlény, anyám szerint szörnyeteg. Valaki jobbat? (komolyan ez a második az udvaron) google semmi eredmény

Figyelt kérdés
Kb 4-5 cm barna gyűrűs test 3 külön álló ezüstös átlátszó szárny.A fején fehér kis bojt.Egyenes csáp, és sárgán világított a fején valami ahogy a kutya szorította a szájában szerintem a szeme.
2017. aug. 16. 17:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem többet ne igyál.
2017. aug. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, rossz kérdést tettél fel a családtagoknak, és arra válaszoltak, hogy véleményük szerint te minek tartod őket?
2017. aug. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Kép?
2017. aug. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy kigúvadt, sárga szem, egy bojt, 3 szárny....jól megtéphette a kutyus. Vagy az első példány is ennyire lerongyolt külsőt mutatott?

Merakkó télleg valami GMO-szörnyeteg, valahunnét messziFöldről..

vagy egyenesen a zűrből. Rejtett kamerát nem találtál a bojtján? Talán a korábbi felvételekről kiderülne a kutyaeledel "eredete".

2017. aug. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

2 válasz :ja :) :)

3 - sajnos mire bementem a telefonért a kutya elvitte a lepkét de előtte jól megnéztem azért tudtam így leírni, de félek lesz még lehetőség akkor teszek fel.

1- bár ittam volna és úgy látom ,de az egész család látta anyun azóta se jött hozzánk :)

2017. aug. 16. 18:50
 6/25 anonim ***** válasza:
67%

Az amiről szó van az egy molylepkeféle alfaj:

[link]


Keresgéld aztán ha meg van akkor linkeld be nekünk!

2017. aug. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Haaaa ! A szeme honnan tudjam hogy kigúvadt e ?:)

Jó tényleg nevetséges de ez van a leírás pontos nem tuti hogy a szeme világított de valami rajta az biztos , a kutya is feket és sötét volt.

2017. aug. 16. 19:01
 8/25 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Hát ez alapján sokat nem lehet mondani.

Viszont: a test valószínűleg ugyanazért volt barna, amiért a szárnyak átlátszóak - a hímpor nem kutyanyál-álló. A fehér kis bojtot nem tudom hova tenni, a sárgán világító szem vagy a szeme volt ahogy a fényt verte vissza, vagy valami belsősége ami kifolyt, mindenesetre a gyakoriság, a tény hogy mostanában vonul, a méret és a szín miatt megtippelném, hogy a kertben van valami alacsony, tölcséres virág és a kutya arról kapott el egy folyófűszendert (Agrius convolvuli). A negyedik szárny szintén harci sérülés miatt tűnhetett el.

Mindenesetre ez csak tipp, ha legközelebb látsz, tedd be egy befőttes üvegbe (Vagy akárhova, ilyen állapotban már nem fog elmenni) és fotózd le, úgy lehet biztosabbat mondani.

2017. aug. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

A lányom lefotózta!!! 10 perc és hazajön akkor lesz kép.

Remélem valami átlag lepke és jól beégek:)

2017. aug. 16. 19:10
 10/25 anonim ***** válasza:
96%
Izgatottam várom a képet :D
2017. aug. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!