Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi lehet ez a lepke vagy...

Boszi8323 kérdése:

Mi lehet ez a lepke vagy rovar? Férjem szerint űrlény, anyám szerint szörnyeteg. Valaki jobbat? (komolyan ez a második az udvaron) google semmi eredmény

Figyelt kérdés
Kb 4-5 cm barna gyűrűs test 3 külön álló ezüstös átlátszó szárny.A fején fehér kis bojt.Egyenes csáp, és sárgán világított a fején valami ahogy a kutya szorította a szájában szerintem a szeme.
2017. aug. 16. 17:58
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
igen van tölcséres virág de valahogy nem hasonlít nekem a folyófűszenderhez amit én láttam
2017. aug. 16. 19:15
 12/25 A kérdező kommentje:
2017. aug. 16. 19:18
 13/25 A kérdező kommentje:
Szóval?Mi ez?
2017. aug. 16. 19:19
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem valamiféle óriásdarázs?
2017. aug. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Nem tudom de hangja nincs csak a szárny csapkodását lehet hallani ha közeledik .Ennyire nagy darázs ?Holokauszt!
2017. aug. 16. 19:23
 16/25 A kérdező kommentje:
Nagy lett a csend.Senkinek nem ismerős?
2017. aug. 16. 20:14
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Próbáld itt beazonosítani, megpróbáltam nekem nem ment. Nekem a sima darázst adta ki. Körülnéztem valamennyire a neten, de nem ismerős.

2017. aug. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Igen, ez egy folyófűszender, amivel csúnyán elbántak. Mostanság kel ki a hazai generációjuk és vonulnak le délre, szóval elég sokat lehet látni belőlük.


Az az online rovarhatározó meg semmit nem ér sajnos, néha kipróbálom hogy javítottak-e rajta de egyre kevésbé tudom eldönteni, hogy komoly-e vagy viccből csinálják..


Egyébként él itthon ekkora darázs, a Megascolia maculata - óriás tőrösdarázs, ami védett 50 ezer forintra és teljesen ártalmatlan, még ha rámarkolsz is csak a nőstény tud megszúrni és csak védekezésből.

2017. aug. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Én úgy látom a folyófűszendernek 2 vagy 4 szárnya van ennek 2×3 .És a szine sem olyan a teste sem .Nekem nem egyezik vele.Lehet hogy az, csak valami mutánsodott.Bár örülnék ha az lenne megoldodna a relytéj.
2017. aug. 16. 22:20
 20/25 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Nem mutáns, hanem ahogy elsőre is írtam, a kutya megcsócsálta. A hímpor könnyen lejön róla, alatta pedig barna kitinréteg van a testen, a szárnyon pedig az áttetsző hártya, ez a példány azért néz ki így, ahogy, mert nem maradtak rajta pikkelyek.

6 szárnyú rovar pedig nincs, ennek simán csak átcsúszott az egyik elülső szárnya a másik oldalra szintén a rágcsálás miatt.

2017. aug. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!