Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi lehet ez a lepke vagy...

Boszi8323 kérdése:

Mi lehet ez a lepke vagy rovar? Férjem szerint űrlény, anyám szerint szörnyeteg. Valaki jobbat? (komolyan ez a második az udvaron) google semmi eredmény

Figyelt kérdés
Kb 4-5 cm barna gyűrűs test 3 külön álló ezüstös átlátszó szárny.A fején fehér kis bojt.Egyenes csáp, és sárgán világított a fején valami ahogy a kutya szorította a szájában szerintem a szeme.
2017. aug. 16. 17:58
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Igen így elég hihető most hogy nézem .Akkor biztos a tölcséres virág tetszik neki.Hová rakja a lárváit lehet hogy több is van a kertben?
2017. aug. 16. 22:48
 22/25 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Petéket rak, de ilyenkor már sehová. Ezek azért vannak most ennyien, mert vonulnak, aztán amikor megérkeznek délre (pontosan most nem tudom, hogy a Mediterránba vagy Afrikába vonulnak-e, de szerintem az utóbbi), akkor petéznek le és ott fog kifejlődni a következő generáció és ide majd tavasszal érkeznek újra a lepkék. A hernyói szulákon élnek, nem jelentenek veszélyt semmilyen dísz- vagy haszonnövényre, illetve maguk a lepkék is teljesen ártalmatlanok.
2017. aug. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ!Most már megnyugodtam .Bár igaz a mérete, ha meglàtogat még így is megrémít .Jó éjszakát!
2017. aug. 16. 23:59
 24/25 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Szívesen! Igaz, hogy a mérete miatt tényleg tud koppanni, de se harapni, se karmolni nem képes, szóval a pohár+papírlap trükkel könnyen ki lehet tessékelni a lakásból, ha véletlen betéved.

Jó éjt! :)

2017. aug. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
2%
Gőte
2017. aug. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!