Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogyan csalogathatnám a...

Hogyan csalogathatnám a sünöket a kertembe?

Figyelt kérdés

Tudom, h védett, szóval a felkapom és hazaviszem nem nyerő...

Tavaly készítettem farakást, hátha, de csak feketerigók fészkeltek bele. Akiknek szintén nagyon örülök, meg szeretem őket, de nem ők a cél.

A kerítés nem körkörösen zárt, hátul elég sok a fa, bokor, a lehetőség adott lenne.



2019. aug. 24. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Ültess marihuánát. Egyből lecsapnak rá a sünök.
2019. aug. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Kutyád van?
2019. aug. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van kinti macskád, lesz sündisznód is. :D A macskatápra kapnak, imádják. Viszont nem biztos, hogy jót tesz nekik (a tejjel ugyanez), viszont az almát is előszeretettel csemegézik. Nálunk sokszor a melléképületekben tanyáztak, pedig volt farakás is. Függ a dolog attól is (legalábbis szerintem), hogy kis településen élsz-e, vagy városban. Felénk, bár kis faluban lakunk, eléggé megcsappant a számuk az elmúlt 10 évben. (Utolsó opcióként, bár gondolom tudod, hogy lehet venni háziasított sünit. Nem értek hozzájuk, szóval nem tudom mennyire gyakori, de, ha nagyon szeretnél egyet ez is egy lehetőség.)
2019. aug. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Imádják a susnyást, ahol elbújhatnak, a bokros, avarral, növényi törmelékkel fedett talajt.

Ebben éjszaka hangosan szuszognak-szimatolnak, zörögnek a száraz levelek között, mert ott találnak kaját (rovar/giliszta), rejtekhelyet, telelőfészket.

2019. aug. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kutyák vannak, a kert túlsó felében (ketté van osztva a telek)

Macskák vannak, szigorúan bentiek.

Alma, körte, fák, bokrok, susnyás dögivel.

Ami gondolkodóba ejtett, ma takarítottuk a kertet, s a susnyásban találtunk egy megtermett sünt. Illetve, sajnos csak a holttestét.

Kutyával nem találkozhatott, illetve a mieinkkel biztosan nem...

Nemsokára lekerítünk egy fás-bokros részt, macskabiztosra, ahol télen biztonságosan etethetem majd a madarakat, s nem férnek hozzá a szomszéd kijárós macskák, tavaly egész télen egy böhöm kandúrt hajkurásztam az etetőktől. Oda szeretnék majd sünit, biztonságba. Hatalmas terület lesz, buvóhelyekkel, gyümölcsfákkal, szabadon élhetne.

A háziasított süni afrikai, ő nem telelne át.

2019. aug. 25. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!