Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Etessem az ozgidat ejszaka?

Etessem az ozgidat ejszaka?

Figyelt kérdés
Elhullott anyja mellett talaltunk az udvarunk feletti erdoben egy par napos kis ozet. 1 napon keresztul hallottuk a sirast majd mikor megneztuk mi az o fekudt anyja mellett, hazahoztuk. Harom orankent etetem de nem tudom etessem-e meg ejszaka is. Nem lesz tole baja?

2020. máj. 1. 00:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
96%
#10 A törvény az állat védelmét szolgálja. Ha valaki talál egy gidát, köteles jelenteni. Nem csak arról van szó, hogy az állat a vadásztársaság tulajdona, hanem az állat élete és későbbi viselkedése a fontos. Bármennyire szép és becsületre méltónak tűnik, ha valóban az lenne, akkor azonnal felkeresett volna erre a célra szakosodott embereket. Vadállatról beszélünk, nem egy kóbor kutya elárvult kölykéről.
2020. máj. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
95%
Ez a legnagyobb segítség, hogy vidd hozzáértő szakemberhez! Ők megfelelően ellátják, felnevelik. Te nem fogod tudni megadni neki a szükségleteit, ráadásul törvénysértő otthon tartani.
2020. máj. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
95%

Ha tényleg elpusztult az anya, nem pedig egy elbújt őzgidát vitt el a kérdező, akkor megköszönik neki, ha elviszi egy vadasparkba. Ha ő is az az idióta állatmentő, aki nem bírta ki, hogy ne vigye haza, mert épp nem volt ott az anya meg olyan édi, akkor nagyon nem lesz hozzá jó szavuk.

Amúgy igen, az őzgidát is etetni kell 4 óránként éjjel is, ha jól akarod tartani, nem csak életben.

2020. máj. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Koszonom az ertelmes valaszokat. Onoknek, nektek akik eroltetik az alszent "erdesz-/vadasztarsasag" dumat:beszeltem az itteni erdeszet egy tagajaval, burkoltan rakerdeztem mi lesz ilyen esetben a picikkel a valasz pedig: "ha nem talaljuk eleg erosnek, vagy tul kicsi, hogy eletben maradjon, elaltatjak" (magyarul ha sok a gond vele. Kerek mindenkit hogy melyedjen bele ezekbe a sorokba, nekem o nem teher, nekik az.
2020. máj. 1. 14:29
 15/19 A kérdező kommentje:
Ezuton pedig szeretnek mindenkit megnyugtatni, az allat nem marad nalam, nem is terveztem. Van a kozelben egy "vad telep" szarvasokkal, ozekkel, vaddisznokkal. Amint kepes lesz az onallo eletben maradasra elviszem oda mert en is tudom hogy ok jobban ertenek hozza de nem fogjak 3 orankent cumiztatni ;)
2020. máj. 1. 14:32
 16/19 anonim ***** válasza:
96%

Egészséges állatot nem altatnak el, kivéve, ha az adott állatorvost nem zavarja, hogy törvényt szeg és a vadásztársaságot sem zavarja, hogy a társaság tulajonát, értékét (egy felnőtt egyed értéke többszáz ezer forint), csak úgy kinyírják. Ilyen nincs.

Magyarázhatod, hogy nálad aztán jobb helyen van, mint egy vadasparkban, de ha igazán az állatot tartanád szem előtt, nem az önzőséget, akkor azonnal szólnál a vadasparknak. Tessék:

[link]

"Nagyon sok a veszély, ugyanis a felnevelés következtében, egy hasmenés, egy rosszul adagolt táplálék által az állat elpusztulhat."

2020. máj. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
18%
Ha mégis etetni akarod, olyat kell neki adni, amit szeret. Figyelem! Táplálék hiányában az őzgida el is pusztulhat, illetve hiánytünetek, kóros lesoványodás, általános gyengeség, elesettség jelentkezhet.
2020. máj. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
5%
Én láttam olyat, hogy egy család tisztességgel felnevelte, majd amikor olyan idős lett, átadták a helyi vadásztársaságnak, azt mondták jó helyre viszik, vadasparkba. Később a család felkereste őket, mert nagyon hiányzott a gyerekeknek, hogy megtudják melyik vadasparkba került. Egy másik tagnál sikerült érdeklődni, mire az elmondta, hogy LEÖLTÉK az állatot...Egészséges gida volt. Így lehet bizalommal fordulni hozzájuk :)
2020. máj. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Az őzek úgy mint a fácánok/nyulak a vadásztársaság TULAJDONÁT képezik, így aztán ha elhozod, az lopásnak számít, teljesen mindegy hogy mi lenne vele ha otthagynád, ezért számít törvénysértésnek nem azért mert az állat bármi sérelmet szenvedne ha hazaviszed és felneveled.

Az állatok érdekeit nem nézik, hiába egészséges, ha életképtelen leölik és annyi, nem etetgetik nem nézik az érdekeit, és letojják hogy ha felnő milyen értéke van, főleg mivel nekik csak annyi a dolguk hogy a szaporulatot szinten tartsák/illetve a gyenge egyedeket "kiszedjék".

És igen ha találnak valakinél őzet leölik, és megbüntetnek.

Mellesleg egy felnőtt őz nem veszélyesebb mint egy 2 mázsás disznó, az is ha kicsit éhesebb fellök és annyi megesz, pedig az háziasított, de még példának ilyen a ló is ha éppen pározna simán behülyül és átharapja a torkodat.


Mellesleg szerintem ez elég undorító dolog, de sajnos jelenleg így van kialakítva ez a rendszer, ez ellen menni olyan mint széllel szemben hugyozni.


Amúgy a kecsketej jó neki,ha éhes eszik ha nem nem és ennyi, felénk is volt aki felnevelt egyet, azt a semmirekellő alkoholista szomszéd jelentette be, simán lelőtték és a szarháziak simán megfőzték az egyik szaros összejövetelükön, pedig 2-évesen olyan kezesvolt szegény mint egy kutya.

Ja igen ha jól emlékszem 200-valamennyire büntették aki felnevelte.

2020. máj. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!