Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen állatot láthattunk?

Milyen állatot láthattunk?

Figyelt kérdés
Egyik barátommal bicikliztünk egy erdőben, ami kb 3-4 km-re lehetett a legközelebbi falutól. Láttuk, hogy az ösvényen amin megyünk tőlünk kb. 30 méterre futott valami, majd befutott a fák közé. Fehér színű szőre volt, kb akkora volt mint egy kisebb kutya, viszont annál sokkal alacsonyabb és hosszúkásabb volt. Nekem nem olyan jó a szemem, ezért annyira nem láttam jól. Így visszagondolva egy hermelinre hasonlít, viszont nem tudom az él-e magyarországon, illetve annál nagyobb is volt. Szerintetek mi lehetett?
2020. máj. 11. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyest is lehetett, albínó, vagy megszökött valahonnan. Én ismerősöm két vadászgörénye is megszökött, faluról, simán mehettek erdőbe.
2020. máj. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyuszt (erdo).
2020. máj. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Most láttad vagy télen? Mert a hermelinnek a bundája télen fehér.
2020. máj. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Magyarországon ritka, védett, eszmei értéke 50000 forint.


Szerintem hermelint láttál. A tópartokat szeretik, talán a Tisza parton is előfordul. Körös-Maros Nemzeti Park, pl.


A hímek nagyobbak, mint a nőstények, illetve pl. Amerikában nagyobb a hermelin, mint Európában.

2020. máj. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát igazából a Kisalföldön láttuk, a dunától kb 100 méterre egy erdős részen. Ősszel.
2020. máj. 12. 11:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Ősszel? Mármint kb. október? Mert akkor már elképzelhető hogy fehér volt a szőre. Mert a hermelin télen fehér, hogy tudja álcázni magát a hóban. Genetikai adottság.
2020. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem hermelin volt, mert a hermelin nagyobb mint a menyét.
2020. máj. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!